Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

flordel

Na, c-am dat-o iar in bara, nu ma prea pricep nici la starurile de cinema. Incep sa ma intreb la ce ma pricep oare?
Another thought inainte de culcare.... >:D

Marmoset

Am auzit acum la stiri despre o explozie urata la Peris!
Sper din tot sufletul ca esti ok, Penelopa, si ca nu-i vorba de zona ta!  :-* +hug

Mihai

In mod sigur este bine,deoarece explozia a avut loc la ora 10.31 si Pene a postat la 10.55.

Marmoset

Ufff, rasuflu usurata! Multumesc, Mihai!   ::)
Pene, maine dimineata te astept sa dai cafeaua la prima ora!  :-* :-*

sicamin

Peneeeee vino la cafea ,sa stim ca esti bine !!!!!!

gentiana

Quote from: penelopa on January 07, 2011, 09:55:21 PM
Penelope Cruz este spanioloaica! :P
... si ce sa spun, parca Elf-ele nu calaresc si ele ceva ...  ;)
DA,dar in mod sigur nu mexicani,prea-s negri,gelosi si puturosi ;D
Explozie?
In mod sigur nu-i la Pene

gentiana


gentiana

Quote from: flordel on January 07, 2011, 11:15:23 PM
Na, c-am dat-o iar in bara, nu ma prea pricep nici la starurile de cinema. Incep sa ma intreb la ce ma pricep oare?
Another thought inainte de culcare.... >:D
E na!
Te pricepi la o groaza de lucruri,vrei acu lista  cu ce am vazut eu?
Iti creste moralul si increderea ca ma apuc instant s-o fac ;)

penelopa

Explozia a fost mai aproape de Corcodel decat de mine ... dar nici el n-a patit nimic!  ;D
Da', ia zi Marmo, de cine iti pasa mai mult?  ... de mine sau de moldoveanaul tau de Florin? >:D

gentiana

Pene pui intrebari grele
La mine tu esti pe primul plan,desi va cunosc pe amandoi si va simpatizez :P

Marmoset

Quote from: penelopa on January 09, 2011, 03:52:37 PM
Explozia a fost mai aproape de Corcodel decat de mine ... dar nici el n-a patit nimic!  ;D
Da', ia zi Marmo, de cine iti pasa mai mult?  ... de mine sau de moldoveanaul tau de Florin? >:D

Mai, de Florin nu stiam ca-i moldovean, zau!  ::)
Dar cred ca nu-i cazul sa-ti mai spun ca-n momentul cand am auzit stirea, fix la tine m-a dus gandul!  :-* +hug Daca aveam numarul tau de telefon, atunci te sunam!

penelopa

Marmo, cred ca ai probleme cu memoria  :D
1. La ultima intalnire la Geta chiar v-ati dat in spectacol, tu si Florin, in limba dulsi modovineasca;
2. Eu am nr. tau de tel., ceea ce ma face sa cred  ca si tu il ai pe al meu ;D, dar (probabil) l-ai ratacit.

E, uite, n-am patit nimic iar "limba" mi-a ramas la fel de tepoasa  :D (ma intreb, cum de mi-oi  mai putea tine in gura  >:D).

gentiana

Hm,azi e zi de alin la Pene
Auzi la ea "limba tepoasa",ei as!
Asta e farmecul tau si din cate te stiu eu parca  ti se apleaca de la prea mult  dulce ;)

einsteinitza

Bine ca esti bine, ca tepoasa nu prea s-a plans nimeni ca esti. Asa ca , perfect.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Marmoset

Quote from: penelopa on January 09, 2011, 04:23:53 PM
Marmo, cred ca ai probleme cu memoria  :D
1. La ultima intalnire la Geta chiar v-ati dat in spectacol, tu si Florin, in limba dulsi modovineasca;
2. Eu am nr. tau de tel., ceea ce ma face sa cred  ca si tu il ai pe al meu ;D, dar (probabil) l-ai ratacit.

E, uite, n-am patit nimic iar "limba" mi-a ramas la fel de tepoasa  :D (ma intreb, cum de mi-oi  mai putea tine in gura  >:D).

1. Hopa stai ca acum m-am luminat!  :-[ Sa mor daca nu ma gandisem initial la Mihai (aka Ariciul) cand ai zis de Florin!  :D :D :D Si asta din cauza ca Mihai a postat imediat dupa mine cand am zis de explozie, plus ca, probabil, axonii mei erau in repaus atunci iar dendritele imi erau plecate cu sorcova!  :D :D
Acum ca mi-ai dat un refresh la memorie, am priceput ideea! Na un  :-* si o  +hug si  pentru tine si pentru Florin!
2. Please, da-mi pe pm din nou numarul tau de telefon! Cand mi-am schimbat telefonul, am pierdut, din neatentie, numerele care erau salvate in memoria vechiului telefon si-am ramas doar cu cele salvate in sim. Asa ca si numarul tau l-am ratacit!  :( :(

In alta ordine de idei, ma bucur ca n-ati patit nimic nici tu, nici Florin! Chiar m-am panicat putin cand am auzit stirea, recunosc! :-* :-* +hug +hug

penelopa

Marmo, ce sa zic acum, decat ca ma simt flatata de grija ta. ;) Merci si nu-ti mai face probleme ca o vrajitoare nu moare asa usor. ;D
Iti dau nr. pe mp. :-*

Marmoset


Ionela

Iata cu ce va ocupati acolo la Capitala - cu explozii! :o Bine ca sunteti cu totii in Ordnung +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Mihai

Hopa.in sfarsit a aparut si stapanirea :D +hug

Ionela

"Gandeai c-am murit, neica?" :D :D :D   +hug

Ehei, cat pe ce, dar vorba lui Pene, vrajitoarele (si scorpiile, adaug eu) nu pier cu una cu doua >:D ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Quote from: penelopa on January 09, 2011, 05:23:46 PM
Merci si nu-ti mai face probleme ca o vrajitoare nu moare asa usor. ;D

Pene, ce ai facut de Boboteaza ? Te-ai dus la malul apei, noaptea, sa descanti si tu apa, alaturi de soborul de  vrajitoare ?  :D

Sa stii ca si eu te-am asociat cu Perisul cand am aflat de stirea de la TV ...  :D 

penelopa

Mai, la drept vorbind, eu am fost prea ocupata s-o urmaresc pe soacra-mea care-i la mine de dinainte de Craciun  >:( si n-am prea avut timp de TV. A venit a 2-a zi Corcodel si mi-a zis de explozie care ar fi avut loc la un azil de batrani.  Acum, ca si casa mea s-ar putea transforma intr-un astfel de azil (maine se intoarce soacra-mea dintr-o vizita cu sorra-sa dupa ea si cu o verisoara .....  >:( , sper sa ma fereasca D-zeu de vreo explozie ... din partea mea. ;D

vikcelmic

Quote from: Ionela on January 09, 2011, 08:27:52 PM
"Gandeai c-am murit, neica?" :D :D :D   +hug

Ehei, cat pe ce, dar vorba lui Pene, vrajitoarele (si scorpiile, adaug eu) nu pier cu una cu doua >:D ;)
Ba da, mor Ionela si Pene , dar doar alea adevarate. +hug

Mihai

Mai ,da' ce alearga ala cu oferte pe aici.......
Nu e nimeni dispus sa-i puna piedica? :D

einsteinitza

Astia chiar ne iau cu asalt +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro