Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Doina,asta e frectie la piciorul de lemn, nimeni  nu ia o hotarare pe asa baza.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

ati vazut acum sterg ca e mai bine vorba lui Rux cu oala

Ionela

Am mai citat odata "Noi vrem pamant"... Hristosi sa fie.... nici in mormant nu vor scapa! >:( >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Asa se calesc caracterele, in astfel de situatii. Curaj, le vom trece pe toate, impreuna!

einsteinitza

Vernilo, nu te supara ca divaghez, n-ai vazut camelii pe undeva?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Divagheaza linistita, te inteleg perfect! Cand nu cautam camelii, gaseam  ;D Acum cred ca nu mai e vremea lor.

stefana

Sunt camelii la floraria Ninei, in Buzesti, rosii, cu numele Ruby Wedding, cam micute la 19 lei ghiveciul (am trecut azi pe acolo):


adrianam

 :o Es, cauti camelii?
Te reprofilezi pe plante de interior?  :D

vernil

Aoleu, Stefana, ce informatie valoroasa mi-ai dat!  :D Mai ai drum pe acolo ? ;D Ca sigur ne intalnim duminica la Myo, si atunci ai putea sa-mi aduci camelia si eu sa-ti dau banutii  :-*

stefana

Mi-e mai simplu la statia de metrou :D

vernil


vernil

distrati-va, am facut cateva teste, inclusiv cel care iti zice cu ce zeita semeni  :D la raspunsurile date cica seman cu Afrodita , dar peste o luna, cand nu voi mai avea bani in buzunar, s-ar putea sa raspund atlfel, si sa devin o gorgona  >:(

http://www.portalroman.com/teste-psihologice/det.php?view=79

sicamin

Nu ma mai plang de nimic ,dar dupa furtuna si ploaia de azi am pierdut 6 ghivece cu achimenesi si o jardiniera cu cateva muscate curgatoare (singurele mele muscate ,de la Fleur  :-* )care incepuse deja sa infloreasca.
Iata dezastrul:

Tot ce am putut recupera din achi am pus intr-o jardiniera.Am pus si muscatele ce au mai ramas ca restul a imprastiat furtuna prin toata gradina.

einsteinitza

Sica, imi pare rau, dar voi sa fiti sanatosi, niste muscate s-or mai gasi pe forumul asta sa ajunga si la tine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GetaV

Sica ,maine pun pt. tine la prins din toate muscatele mele si peste o luna  cand vin ti le aduc :-*

sicamin

Multumesc mult Geta  :-* :-* NU MA DAU BATUTA desi anul acesta pot sa spun ca a fost un an greu din toate punctele de vedere. >:(
Cu gradina stau rau de tot ,ca a fost vandalizata de furtuna si piatra;in interior majoritatea butasilor care i-am pus la prins au murit ;cu sanatatea iar am avut probleme ....dar timpul le va rezolva pe toate. :D .Abia astept sa plec un pic in voaiaj  ;) prin Delta,in locurile natale ,sa mai uit de unele probleme.

doina

Sica imi pare rau de dezastrul produs de furtuni in gradina ta .
Plantele au o mare putere de regenerare si peste ceva timp o sa se acopere urmele dezastrului .
Concediu placut ( cand va fi )  si sa te intorci acasa cu bateriile incarcate .

Rux

Sica ,daca poti sa faci si ceva poze... cu locurile din Delta ..ar fi bine !
Si concediul placut!

stefana

Am primit pe e-mail o atentionare sa nu deschid mesaje chiar de la cunoscuti fiind, daca ele contin atasat un fisier de actualizare windows. Eu oricum nu deschid nici un atasament pana nu discut direct cu cel care mi-l trimite. Si in nici un caz vreun link trimis off-line pe mess. E mai sanatos ;D

Sica, daca mai vrei Surinam, e suficient sa zici  :-*

simonaelena

Quote from: stefana on July 01, 2010, 12:43:52 PM
Sica, daca mai vrei Surinam, e suficient sa zici  :-*

Stefana, pot sa zic si eu?   :ww:

vernil

Bine ca suntem sanatosi, cu totii! Ne-a ravasit anul asta, si cu vijelii, si cu potop de ape si multe alte belele ... Sa fim sanatosi ca sa putem trece peste toate!

Sica, iti vei reface florile, in mod sigur, nu te lasam singura! Concediu placut si multa sanatate!

stefana

Sigur, Simona, am un puiut inradacinat la servici si vreo 2 acasa. De cand am pierdut unul mare si frumos tare infloricios (fara sa inteleg de ce s-a intamplat asta), pun cu mare grija la prins butasi din cel mare. Nu rezista toti, dar unu-doi tot se prind.

simonaelena

Multumesc din suflet!
De mult timp mi-am dorit Surinam, insa dupa pierderea copacelului meu piersicuta (pe care il aveam din 2002), nu am mai avut curaj sa aduc alt hibi. Mai am eu vreo cativa intrati in posesia mea inainte sa inceapa sa moara asta mare si stau tot cu frica sa nu se imbolnaveasca si ei.

diditel

Sica inteleg f.bine ce simti(eu fiind "stan patitul")ce pot sa ti spun este ca plantele se refac mult mai repede ca noi,muscatele replantate e bine sa le tunzi nitel pt a crea din nou echilibru intre radacini si partea aeriana, am achizitionat de curand rizomi de achimenes,mai multe soiuri,abia au catva cm acum,sper sa se inmulteasca si  o sa ti trimit si tie la primavara
din totdeauna mi am dorit sa ajung in delta dar n am facut o,concediu placut

GetaV

Sica ,m-am tinut de cuvant si ti-am pus la prins muscate .Sa zici ce mai vrei pana vin ca sa pun la prins :-*