Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

e sinistru!
Stefana ,e adevarat ,dar nebunia e la reduceri de imbracaminte si incaltaminte nu la bidoane de vopsea sau cine stie ce altceva

myosotis

Quote from: Vernil on March 20, 2010, 09:05:03 PM
Hai ce in imagine erau si cativa conationali, nu ii banuiesc ca ar stii ce inseamna bricolaj  ;D

Ba, cine stie ce bricolasera pe sub fustanele alea lungi  8)

stefana

...nu la bidoane de vopsea sau cine stie ce altceva...
Da ... la noi e la moda bricolaju' acum ;D.
Iar cand am fost eu la Baumaxx in prima zi, sa stiti ca la orhidee a fost chiar civilizat ::)

vernil

Quote from: stefana on March 20, 2010, 10:07:43 PM
Iar cand am fost eu la Baumaxx in prima zi, sa stiti ca la orhidee a fost chiar civilizat ::)

Dar nu stim ce o fi fost la primele ore de la deschidere ...

Iar la Brico de la Iasi e jale ... pai uitati-va cum arunca cutiile cu bormasini, le arunca de la inaltime, sub deviza "scapa cine poate " ... imi amintesc de masinile care descarca ajutoare in caz de necesitate ...

gentiana

 ;) iti schimbi lunar coloru la interiorul carutei cu coviltir! ;D

vernil

Revad un film bun care ruleaza acum la ProCinema - Inchisoarea ingerilor, cu Morgan Freeman si Tim Robbins. Cred ca va zic noapte buna!

Ionela

La acelasi film m-am uitat si eu asta noapte. Foarte bun!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Erwin

L-am vazut de 5 ori. E bestial filmul!

Acum ma uit la un serial nou, Spartacus. ;)
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

doina

Eu nu ma mai uit la nimic pentru ca mi s-a sticat televizorul  ::) , nu ca mi-ar lipsi prea mult , dar ....

gentiana

Mama,da voi cand mai aveti timp si de tv?
io ma uit doar cand sunt prea obosita si vreau sa adorm

vernil

Quote from: gentiana on March 21, 2010, 02:37:45 PM
Mama,da voi cand mai aveti timp si de tv?
io ma uit doar cand sunt prea obosita si vreau sa adorm

Pai nu mai am timp de altele, adica de coafor, cosmetica  :D Uite, acum, rupta de gradinareala si bucatareala  >:(, stau cu laptopul in brate, incerc sa revad Operatiunea Valkiria (incercarile repetate de a-l ucide pe Hitler) si pot spune ca ma si odihnesc.  ;D

Ionela

Nu mai tin minte cate tentative au fost... 12?? Da-mi si mie un refresh la memorie, Vernil...
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Au fost foarte multe atentate, peste 60, insa aceasta, din Viziuna Lupului, a fost cea mai serioasa. Si ultima. Cat curaj, cata demnitate!

Erwin

Quote from: Vernil on March 21, 2010, 04:12:04 PM


incerc sa revad Operatiunea Valkiria (incercarile repetate de a-l ucide pe Hitler) si pot spune ca ma si odihnesc.  ;D


L-am vazut. Bun film!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

vernil

Tu stii mai multa istorie, ca eu nu ... Cam cate atentate serioase au fost impotriva lui Hitler ? Stiu sigur ca asta a fost ultimul si cel mai serios.

Marmoset

Am o rugaminte: daca stie cineva numarul de telefon al lui Vickylucia, sa mi-l lase pe mp. Nu am adresa ei de e-mail, pe forum vad ca nu mai intra, iar eu trebuie neaparat sa iau legatura cu dansa.
Va multumesc frumos!

gentiana

Quote from: Vernil on March 21, 2010, 04:12:04 PM
Pai nu mai am timp de altele, adica de coafor, cosmetica  :D Uite, acum, rupta de gradinareala si bucatareala  >:(, stau cu laptopul in brate, incerc sa revad Operatiunea Valkiria (incercarile repetate de a-l ucide pe Hitler) si pot spune ca ma si odihnesc.  ;D
Draga Vernil  io la coafor nu prea ajung si la cosmetica nici atata(ma enerveaza sa umble cineva cu mainile pe fata mea sau prin parul meu),dar eu totusi am 2 joburi ..........

penelopa

Eu la coafor n-am mers nici când m-am făcut mireasă. ;)  Sunt propria-mi cosmeticiană  ::) ... şi totuşi, nu-mi ajunge  niciodată timpul să fac ce trebuie făcut pentru plante.  :(
După acest prim WE de grădinărit, am rămas cu unele treburi nerezolvate şi cu mari dureri musculare  :( ........ deja mă dor "şalele", toţi muşchii şi, neavând "alternative", am venit azi la muncă cocoţată pe neşte "toace"  ;D   Cred că nu mai ies  azi din birou. :D

gentiana

io merg la tuns o data la cativa ani si doar daca sunt convinsa sa tanti aia stie sa tunda

Ionela

Haideti sa vedem partea pozitiva a chestiunii - nu prea mergeti la infrumusetare pentru ca v-a lasat Dumnezeu suficient de frumoase! :-* :-*

Cel putin mie asa imi place sa cred (n-am fost pe-acolo de 2 ani...) :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Aici, draga Ionela, nu te pot contrazice ... suntem "ondulate" de la natura, frumusele si bune la suflet, ca d-aia ne infloresc infloricioasele  :D Pe mine sa nu ma pui sa-ti arat mainile ... sunt taranca autentica  :D ... Dar ma parfumez, asta se pune ?

Ionela

Draga Vernil, din principiu nu controlez oamenii la maini - am avut tentative pe cand voiam sa invat chiromantie.  :D :D Mainile muncite sunt demne de respect!  Totusi, protejeaza-le cu manusi, daca suporti. (Eu nu suport latexul pe maini!)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

costieanuconstantin

intodeauna femeile sunt frumoase si gingase la suflet !!! ;) :D :-*

sophia

buna !! am coborat azi in fata blocului unde este o gradinita de 20m2.acolo printre care sunt si 3 tufe de ,le stiu eu,iasomie... eram cu vecinul de la 1,eu stau la 3( ultimul etaj),si iese damna de la partier si ca sa nu mai tai din acea iasomie,taiam crengile uscate  asta iarna ca e  sub geam la ea si.... o sa faca sotul ei...dar nu este momentan acasa... bai ...sa te superi cand iti face omul un rau dar canditi da cu matura sub geam si sapa si iti pune flori ,nu am vazut...... numai vecina mea nu cred ca e .....costi

gentiana

se temea fomeia ca muncesti prea mult sau ca nu mai are ce sa-i dea de munca lu barbata-su(te pui cu regulile casei lor? ;D;cine stie ce sare si piper aduce gradinaritul )