Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic


stefana

Cred ca fiecare a aplicat cu succes "maxima" decat prost, mai bine rau  :P

ozimandias

Ba eu cred ca au dat dovada de prostie. Amandoi. Atunci cand altceva nu poti face decat sa ridici palma... ma abtin.
Dar, cum spune cineva: "asta-i tara". Si o spun cu durere, ca eu imi iubesc tare mult tara. Sper doar sa-si revina.

georgette

Quote from: myky on February 18, 2010, 10:38:14 AM
deci, io sunt o tipa mai vulcanica din fire, ma feresc cat pot de conflicte pentru ca reactionez urat ( doar cand sunt sigura mie-n suta ca am dreptate).
trebuie sa precizez ca fiica-mea a avut de-a lungul celor 12 ani de scoala, 3 ,specimene' de astfel de profesoare.
s-a discutat in sedinta cu cele doua diriginte ( au fost cazuri diferite, si la generala si la liceu), iar aceastea  au ridicat din umeri, neputincioase, spunand ca nu au ce sa le faca.
revenind la profa batausa, din cate am inteles la stiri, 'asta' teroriza si elevii si profesorii, mi se pare ca l-a agresat si pe reporter.
deci, io maturam cu ea pe jos in cazul asta, deoarece nu o pot considera demna de dialog.

apropos, fiica-mea a venit ieri cu gatul 'sucit' de la sport (asta e unul din specimene), mai sunt cativa colegi carorora nu le e tocmai bine, daca o doare si azi, maine ma duc peste ea, credeti ca apar la stirile de la ora 5?
Nu conteaza daca apari sau nu,noi sintem oricum avertizati! Suceste-i si tu ei gatul ca sa stie ce "placere" pierdea... ;) :-*
Pentru copil, in special, se merge pana-n panzele albe!  si in cazul in care ai nevoie de un ajutor..suna o ..prietena! ;) :D

myky

ideea e ca nu fac tot anul sport, si la sfarsit ii pune sa se incadreze in normele prevazute. pai cum frate, daca astia freaca menta un an, plus ca e chestie de talent, esti sau nu, facut pentru :sport, desen, muzica.
daca e nevoie sun, macar sa aparem impreuna :D :D

georgette

Quote from: myky on February 18, 2010, 11:07:43 AM
ideea e ca nu fac tot anul sport, si la sfarsit ii pune sa se incadreze in normele prevazute. pai cum frate, daca astia freaca menta un an, plus ca e chestie de talent, esti sau nu, facut pentru :sport, desen, muzica.
daca e nevoie sun, macar sa aparem impreuna :D :D
ok! la bine si la greu...(ce zici,nu mergem putin la ...sala..sa ne antrenam???) :D :D :D

myky

Quote from: georgette on February 18, 2010, 11:18:21 AM
Quote from: myky on February 18, 2010, 11:07:43 AM
ideea e ca nu fac tot anul sport, si la sfarsit ii pune sa se incadreze in normele prevazute. pai cum frate, daca astia freaca menta un an, plus ca e chestie de talent, esti sau nu, facut pentru :sport, desen, muzica.
daca e nevoie sun, macar sa aparem impreuna :D :D
ok! la bine si la greu...(ce zici,nu mergem putin la ...sala..sa ne antrenam???) :D :D :D

mergem.

gentiana

cred ca da
tigridia  mi-a adus domnul meu 2 tipuri,red si blue
taman vreau sa le plantez
ne mutam cu discutia la gloxinii?;ca n-as vrea sa fiu off(nu stiu cum am talentul asta)
te inteleg perfec si pe mine m-au deranjat anumite comentarii facute despre mine si ma pregateam sa plec a 2 oara de pe forum(ca sa nu mai deranjez)
din ce stiu eu din viata de zi cu zi sunt oameni care doar pt asta traiesc sa bage zazanie si se hranesc din scandaluri(sunt considerati  unul din tipurile de vampiri energetici)

vernil


Erwin

Pe la Cluj circula o vorba, compilata dupa cei doi Basescu: Sa traim bine si s-avem succesuri!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

mamaruta

Quote from: Vernil on February 18, 2010, 02:04:53 PM
Initial, am vrut sa trec linkul la bancuri ... >:(

http://www.youtube.com/watch?v=RezS7PIzqkM&feature=related

Iar la "bancuri" am fi ras?  ??? Sau ce reactii te asteptai sa avem?

gentiana

eu as zice ca e efectul "mumu" ;) :D

gty

Sa nu accepati id-ul musat_elpida ca iti sterge tot din calculator, e un VIRUS! Da mai departe! Ai inteles? URGENT! LA TOATE PERSOANELE DIN LISTA TA! Sa nu accepte contactul cu musat_elpida, este un virus ce formateaza calculatorul tau si al celorlalti cu care esti conectat si daca ei accepta, atunci ti-l lipeste si tie.. Fa o copie si trimite mai departe ! Ei doresc sa se descotoroseasca de Messengerul gratuit, o groaza de oameni au fost deja stersi. IMPORTANT!!! alt VIRUS IN ROMANESTE. INFORMATIA VINE DE LA MICROSOFT SI NORTON

gentiana

ciudat e ca de cele mai multe ori insasi mesajul nu "acceptati ID-ul x e el insusi un troian

vernil

Si daca tot suntem la capitolul asta, aveti grija cu cine socializati pe facebook ... fura datele de identitate si uneori reusesc sa intre in computer.

gentiana

uite de aia nu ma bag io pe facebook sau pe hi5 sau alte chestii de genul asta (adevarul e ca n-as avea timp de pierdut)

gabriela jalba

Fiindca tot discutati de pe PM..... Am primit si eu unul care continea si fraza :
........mi-au scris  mie câteva persoane plângându-se că te comporţi ca şi când ar fi forumul tău, că intervii cu critici în discuţiile în care nu eşti vizată şi nu e treba ta..........
Am spus sa transmita urmatoarele:
1. Cind vor face pt  forumisti cite am facut , sa se comporte lafel ! - Felix n-a avut niciodata nici o obiectiune vis-a-vis de mine !!!!!
2. O postare facuta pe forum este  publica,este proprietatea forumului , priveste pe toti forumistii si e treaba tuturor. Alte probleme(care vizeaza numai pe X si Y ) , se scriu si se discuta( de X si Y ) in particular pe Email,PM,telefoane....

Deci: eu consider ca forumul este al tuturor forumistilor,si a fiecaruia in parte si trebuie avut grija de el si protejat. Sa ne purtam unii cu altiii asa cum ne place sa se poarte ceilalti cu noi. Tot ce se posteaza pe forum vizeaza pe fiecare din noi si pe toti,si e treaba fiecaruia si a tuturor.
  Vreti neamestecul in treburile interne?,scrieti-va in particular! Scrieti pe forum?,fiti pregatiti pentru cele mai neasteptate intervantii !
         Astept PM de la cei ce s-au jeluit (stiu ei cui !!!! ) de mine. Dau oricind explicatii !!!

Quote from: gentiana on February 18, 2010, 08:29:39 PM
uite de aia nu ma bag io pe facebook sau pe hi5 sau alte chestii de genul asta (adevarul e ca n-as avea timp de pierdut)
Si eu tot asa! m-am pacalit la inceput cu hi5 dar parca mi-am sters contul imediat.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

V-am zis eu ca e efectul "mumu",dar nu vreti sa ma credeti
Cineva scria "viata e frumoasa",ar trebui sa credem
Gabi si nu te-ai socotit cu scriitorul mp-ului cu pricina?

Mihai

Efectul"mumu"........ca bine suna ;D
Sa inteleg ca e un efect toxic? :)

gentiana


gabriela jalba

Quote from: gentiana on February 18, 2010, 08:52:05 PM
Gabi si nu te-ai socotit cu scriitorul mp-ului cu pricina?
.....pai era numai transmitator.....io nu cer detalii !!!! si oricum ,am raspuns! Cine-a zis si-a primit raspunsul.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gomez99

@gty
primul lucru pe care il faci cind primesti asa ceva te duci pe situl NORTON (in cazul nostru) si cauti virusul cu pricina. sa nu te mire daca nu il gasesti. probabil ca daca dai un search pe google o sa afli si cine e cu nicku asta si de ce a suparat pe careva care ii face glume.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999


gabriela jalba

Gomez,sint farse? Am primit si eu astfel de mesaje si le-am "dilit" urget.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=