Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

Quote from: ozimandias on January 20, 2010, 05:13:12 PM
Nu stiu daca intre persoanele sensibilicoase ma incluzi si pe mine, insa un lucru pot sa-ti spun sigur. Acest forum are un regulament, care se doreste a fi citit. Undeva, pe la punctul 5 scrie "Postarile se fac doar la subiect. Inainte de a posta, verificati daca ati ales categoria potrivita. Moderatorii vor sterge/modifica sau muta orice mesaj ce nu se incadreza in tema/subiectul categoriei  respective."
Si inca ceva: pe acest forum topicurile de intalniri si de nocturna pentru mine sunt de neatins. Cand cad in galeata cu melancolie, iau aceste topicuri la recitit. Crede-ma ca nu postari cu cruci ma scot din galeata...

problema e ca acolo e un atelier de cruci,nu exista alt mod de o spune,e singura casa si asta are in fata
ca sa ma intalnesc cu pene , cand sunt 4-5 variante spre snagov spuneti tu cum sa marchez locur si eu o sa fac asa
cuvantul era intre ghilimele,iar noi vb de intalnireacolo se aduna mai multi producatori cu rasaduri si plante
pt cei ca mine si ca pene care trec toata ziua pe acolo e un loc de intalnire si trebuie sa-i spunem intr0un fel
sunt deschisa la orice sugestie din partea ta de a denumi locul respectiv
am citit regulamentul si cand am gresit am recunoscut si am cerut mutarea sau stergerea discutiei,acum insa .............oricum discutia e tardiva si nu mai are importanta deci n-o sa polemizez cu tine la nesfarsit
in caz ca vrei sa verifici poti sa te uiti dupa ele pe DN1  sau sa  ceri confirmarea spuselor mele la Pene sau la cei care circula des in zona

penelopa

Genţiana, detaliile sunt de prisos!
Dacă "crucile" postate n-au reuşi s-o scoată pe Ozi din găleată, pe mine m-au scos.  ;) .............. şi, poate am şi eu dreptul ăsta. ::)

gentiana

 :-* :-* :-*
noi ramanem la "galeata noastra si data viitoare o punem de-o "paunarie"/"fazanarie"
vedem noi unde !!!
au......dam spargere la crisplazza?

gabriela jalba

Sugestie :o intilnire in doi se aranjeaza ok la telefon . O pot confirma : Cara,Lala,Pene, Ozi, Liana,Diana, Vykylucia..
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

nu e musai in 2,poate mai exista lume tentata sa mearga acolo si sa-si ia si flori pt gradina sau jardiniere

penelopa

Nu e vorba, Gabi, de o întâlnire în 2. Genţiana a "refulat" şi ea.
Şi nu sunt supărată pe "sora" Mădă ci pe "moderatoarea" Mădă.  Nu pot să înţeleg de ce unii nu au voie să facă ce alţii au voie.
Întâlniri în 2-3 persoane au tot fost mediatizate pe forum, inclusiv poze, dar atunci n-a mai fost nimeni invitat pe MP.
Divagaţii de la subiecte se întâmplă pe troate topicurile, o fac aproape toţi userii activi (mulţi scriu numai despre problemele lor personale) dar greşesc numai unii. Adică, greşesc doar cei care, dintr-un motiv sau altul, nu sunt agreaţi.
De ce trebuie să stabilim o întâlnire între 2 forumişti pe MP ? Avem topic de întâlniri. Când Mădă (sau chiar şi tu) plecaţi prin ţară şi vă întâlneaţi 2-3 persoane în diverse locaţii, vă anunţaţi pe forum nu pe MP.
Chiar nu înţeleg de ce atâta înverşunare când, în sfârşit, cineva mai însufleţeşte forumul ăsta. Nici nu activaţi suficient, dar nici pe alţii nu-i lăsaţi.
La urma urmei, este un forum care aparţine doar lui Felix şi numai el are dreptul să impună reguli aici.
La un moment dat,Opi ne invita să "zburdăm" numai prin grădinile noastre. De ce? ............ celelalte topicuri sunt cumva private???
Mădă, după ce anunţă că a făcut curat la "Întâlniri" fiindcă eu am "bătut câmpii", o întreabă pe Ella de ....... nu ştiu ce -40*C.
Şi exemplele pot continua.

Încă ceva: eu ştiu să şi iert............. chiar dacă nu uit. :) 

ozimandias


myky

Quote from: penelopa on January 21, 2010, 09:16:01 AM
Nu e vorba, Gabi, de o întâlnire în 2. Genţiana a "refulat" şi ea.
Şi nu sunt supărată pe "sora" Mădă ci pe "moderatoarea" Mădă.  Nu pot să înţeleg de ce unii nu au voie să facă ce alţii au voie.
Întâlniri în 2-3 persoane au tot fost mediatizate pe forum, inclusiv poze, dar atunci n-a mai fost nimeni invitat pe MP.
Divagaţii de la subiecte se întâmplă pe troate topicurile, o fac aproape toţi userii activi (mulţi scriu numai despre problemele lor personale) dar greşesc numai unii. Adică, greşesc doar cei care, dintr-un motiv sau altul, nu sunt agreaţi.
De ce trebuie să stabilim o întâlnire între 2 forumişti pe MP ? Avem topic de întâlniri. Când Mădă (sau chiar şi tu) plecaţi prin ţară şi vă întâlneaţi 2-3 persoane în diverse locaţii, vă anunţaţi pe forum nu pe MP.
Chiar nu înţeleg de ce atâta înverşunare când, în sfârşit, cineva mai însufleţeşte forumul ăsta. Nici nu activaţi suficient, dar nici pe alţii nu-i lăsaţi.
La urma urmei, este un forum care aparţine doar lui Felix şi numai el are dreptul să impună reguli aici.
La un moment dat,Opi ne invita să "zburdăm" numai prin grădinile noastre. De ce? ............ celelalte topicuri sunt cumva private???
Mădă, după ce anunţă că a făcut curat la "Întâlniri" fiindcă eu am "bătut câmpii", o întreabă pe Ella de ....... nu ştiu ce -40*C.
Şi exemplele pot continua.

Încă ceva: eu ştiu să şi iert............. chiar dacă nu uit. :) 

penelopa exagerezi!

penelopa

Quote from: myky on January 21, 2010, 10:22:30 AM
Quote from: penelopa on January 21, 2010, 09:16:01 AM
Nu e vorba, Gabi, de o întâlnire în 2. Genţiana a "refulat" şi ea.
Şi nu sunt supărată pe "sora" Mădă ci pe "moderatoarea" Mădă.  Nu pot să înţeleg de ce unii nu au voie să facă ce alţii au voie.
Întâlniri în 2-3 persoane au tot fost mediatizate pe forum, inclusiv poze, dar atunci n-a mai fost nimeni invitat pe MP.
Divagaţii de la subiecte se întâmplă pe troate topicurile, o fac aproape toţi userii activi (mulţi scriu numai despre problemele lor personale) dar greşesc numai unii. Adică, greşesc doar cei care, dintr-un motiv sau altul, nu sunt agreaţi.
De ce trebuie să stabilim o întâlnire între 2 forumişti pe MP ? Avem topic de întâlniri. Când Mădă (sau chiar şi tu) plecaţi prin ţară şi vă întâlneaţi 2-3 persoane în diverse locaţii, vă anunţaţi pe forum nu pe MP.
Chiar nu înţeleg de ce atâta înverşunare când, în sfârşit, cineva mai însufleţeşte forumul ăsta. Nici nu activaţi suficient, dar nici pe alţii nu-i lăsaţi.
La urma urmei, este un forum care aparţine doar lui Felix şi numai el are dreptul să impună reguli aici.
La un moment dat,Opi ne invita să "zburdăm" numai prin grădinile noastre. De ce? ............ celelalte topicuri sunt cumva private???
Mădă, după ce anunţă că a făcut curat la "Întâlniri" fiindcă eu am "bătut câmpii", o întreabă pe Ella de ....... nu ştiu ce -40*C.
Şi exemplele pot continua.

Încă ceva: eu ştiu să şi iert............. chiar dacă nu uit. :) 

penelopa exagerezi!
Şi ce, e aşa grav?!!!
Şi eu percep exagerări pe forum. :)

myky

deci, te copilaresti!

e de la flacara violet? :D

penelopa

Daa! Mi s-au terminat lemnele şi am adus  flacăra asta în casă.  :D ;D

myky

Quote from: penelopa on January 21, 2010, 11:10:16 AM
Daa! Mi s-au terminat lemnele şi am adus  flacăra asta în casă.  :D ;D

:D :D
bun, sa-mi zici cum ai facut.

gentiana

Quote from: penelopa on January 21, 2010, 11:10:16 AM
Daa! Mi s-au terminat lemnele şi am adus  flacăra asta în casă.  :D ;D
adica ti-ai luat lampa cu gaz si ai pus tzurlui violet ?
(asa te-a invatat corcodel?)

vernil

Astept un sfat constructiv. Ma pregatesc de plecare si ma gandesc ca am o multime de lastari si alte plantute care au nevoie de ingrijire speciala. Sotul s-a oferit sa ma ajute cu ele - "in limita bunului simt" - astea sunt cuvintele lui  :D insa in privinta florilor eu nu am masura ...
Deci, ar fi bine sa pun cate un betisor de scobitoare in ghivecele care trebuie udate mai des ? Sau sa-i fac lista si sa grupez ghivecele ? Sau cum altfel ? Nu de alta, dar si ghivecele de la serviciu ma pun pe ganduri ...

Marmoset

Eu as face in felul urmator: as grupa ghivecele pe categorii si la fiecare categorie as pune o eticheta: la 2 zile/la 3 zile/la 1 saptamana etc., asta reprezentand frecventa de udare. Si as lasa un pahar etalon, cu cantitatea de apa care sa fie pusa la o udare. Iar cu orhideele, daca le uzi prin scufundare, fa o demonstratie ca sa inteleaga exact procesul (desi ma gandesc ca pe astea le poti uda chiar inainte sa pleci, iar 1-2 saptamani rezista fara probleme).

vernil

Multumesc, Irina  :-* Asa am gandit si eu, grupate. Din pacate am 4 pui de hoya abia inradacinati, probabil ca astia ii voi duce prietenei mele, mare iubitoare de hoya si ea. Asa stiu ca sunt in siguranta. :-*

vernil

Voi ati vazut filmul The Bucket List ? Cu nemaipomenitii Jack Nicholson si Morgan Freeman ? Este genul de film pe care simti nevoia sa-l revezi, oricand, cu oricine, mai ales cand esti suparat pe viata ...

Marmoset

Da, l-am vazut... Dureros, dar l-as revedea oricand! La fel si filmul "PS I Love you"... Insa tare as mai prefera sa nu mai fiu suparata pe viata!  ::)

vernil

Quote from: Marmoset on January 22, 2010, 06:14:31 PM
Da, l-am vazut... Dureros, dar l-as revedea oricand! La fel si filmul "PS I Love you"... Insa tare as mai prefera sa nu mai fiu suparata pe viata!  ::)

Ideea ar fi ca devenim telenovele daca nu reusim sa spunem stop. Dar filmul asta merita vazut si considerat ca o terapie de grup.

Quote from: Marmoset on January 22, 2010, 06:12:57 PM
:D :D :D :D Doamne, Vernil, ce imaginatie bolnava ai!

Mai, daca vezi acest film, intelegi valoarea unei cesti de cafea ... MI-a soptit un pretin ca din ingredientele acelea se fac mai multe delicatese, inclusiv lichior  :D. Tu ai vazut cat costa o ceasca de cafea in aeroport ?

Marmoset

Recunosc, la aeroport n-am mai ajuns de pe vremea cand eram copil si plecam cu ai mei la mare... Adica, acum vreo 25 de ani in urma cel putin... :-\

bella_donna

Am o problema la yahoo messenger: apar nu-stiu-ce invitatii sa te conectezi cu unii din lista ta. Am dat accept, iar acum  la status imi apare ca sunt conectata cu x, y, z.
Stie cineva cum se poate anula porcaria asta?
Merci.

luiza

cel mai simplu este click butonul din dreapta pe numele lui x, y, z si apoi delete.
ca sa scapati de ei definitiv, in bara la yahoo (acolo unde aveti toate numele prietenilor), selectati in "messenger" - "preferences", apoi selectati "ignore" (in fereastra care se deschide), click pe butonul "add" si scrieti adresele de mail ale lui x,  y, z.   

bella_donna

Merci, am rezolvat cumva, habar n-am cum!  :D

lovetulip

Quote from: bella_donna on January 27, 2010, 08:54:35 PM
Merci, am rezolvat cumva, habar n-am cum!  :D

probabil te-ai logat pe facebook.   de acolo cred ca e problema.

vernil

Maine, la ora asta, voi fi in Dubai. Asa ca imi iau la revedere de la voi, sa ne revedem sanatosi peste doua saptamani. Iar eu, cu florile intregi  :D