Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

La multi ani celor ce poarta numele purtatorului de biruinta in lupte, Sf.Gheorghe!

geodezia

mama ce liniste pe aici se vede ca a venit primavara ... ei ce faceti... pe unde sunteti ca va mai vad deloc

einsteinitza

Buna dimineata dupa pranz. O vreme de gradinarit minunata!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Quote from: geodezia on April 25, 2013, 02:56:24 PM
mama ce liniste pe aici se vede ca a venit primavara ... ei ce faceti... pe unde sunteti ca va mai vad deloc
La servici! :P

geodezia

neata devreme mi-au sosit fetele ...ce bucuroasa pot sa fiu ..parca mai intelepte parca mai mature  :'( :'( :'( parca nu vreau sa se maturizeze ci sa ramina copii acum nu le mai pot da cu flit ..sa le duc cu zaharelul ...doamne ce mari au crescut nici nu imi vine sa cred ca acu au trecut anii ..ma pun pe plins cu d-l Pipi ca v-am zis dinsul e mai simtitor asa si cind ma vede cu lacrimi in ochi ma ia in brate si hohoteste la una cu mine .. naspa intr-un cuvint maturizarea asta ... oare de ce nu putem
sa raminem copii mai mult timp ..   :'( :'( :'(
nu va uitati ca bocesc da .. e naspa

einsteinitza

Pai nu la asta ai muncit, sa le vezi peicioarele lor si cu capul pe umeri? Uite ca se descurca, sunt serioase si hotarate, in loc sa plangi mai bine bucura-te ca au crescut cum trebuie si peste putin o sa mai rasuflati si voi stiindu-le pe la casele lor.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

e tot  fetele la mama si la tata sunt ..barem barbatu-meu asta i se pare ca nici un baiat nu o merita pe fii-sa .. il mai si flitiresc eu asa da ce ma odorule tu m-ai meritat pe mine ...   =))

lordu

Am auzit ca e plin de americani pe la Ticleni. Si in mod sigur nu-s obezi  din aia pirliti care maninca pe la Mc Donalds. Ar trebui sa stea si ele mai mult pe-acasa  ;D
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia

irlandezi ..da nu ne prea intereseaza subiectul ..casatoriti stau in tg jiu .. ocupati cu productia etc .. fetele timisoara    a mare mai are 2 luni pina termina pe urma rezidentiatu tot in centru unde a absolvit si pe urma sa vedem ce si cum mai e pina sa vina acasa .. si deocamndata nu ne intereseaza partea cu maritisu ..mai e pina la 30 de ani ..

lordu

Unde lucrez acum, 2/3 din barbati au neveste de alte nationalitati. Sa traiasca globalizarea  :-bd
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

einsteinitza

 :D pana la urma si noi suntem amestec asa ca......
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

La multi ani cu sanatate tuturor celor ce poarta nume de flori !

claude

Quote from: einsteinitza on April 28, 2013, 02:37:38 PM
:D pana la urma si noi suntem amestec asa ca......

Ba te rog, ca aici ma lovesti, ma scoate din minti ideea ca eu si nenorocitii de italieni am avea ceva sange stramosesc comun  :D  Mai bine de la ostrogoti  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

lordu

Quote from: claude on April 28, 2013, 09:00:56 PM
Quote from: einsteinitza on April 28, 2013, 02:37:38 PM
:D pana la urma si noi suntem amestec asa ca......

Ba te rog, ca aici ma lovesti, ma scoate din minti ideea ca eu si nenorocitii de italieni am avea ceva sange stramosesc comun  :D  Mai bine de la ostrogoti  =))

Italienii, asa cum sint ei, au lasat ceva in urma pe unde au trecut. In schimb, coloniile englezesti au fost vaca de muls ( atit cit s-a putut ). Ca o prostituata de care trag toti, si nu-i cumpara nimeni o pereche de ciorapi.  =))
Tare asta .....
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia

neata  ma dor oasele tot urmaresc napraznicele de virfuri de munte ca sunt albe de zapada sa nu care cumva sa imi faca figura de o boare de bruma ca e groasa ..am toate rasadurile afara plus anvelopele cu rosiile dezvelite a plouat simbata noaptea citeva picaturi dupa care ieri soare frumos si ce credeti ....vint sa usuce bura de ploaie data si sa ofileasca cele prin gradina
am dat cu sapa intr-o bucata de gradinita in care am tot adunat rose si nu am sapat-o ca sa nu misc radacinile si acum la 2 ani s-au prins asa ca am putut sapa  si cum dadeama asa dadeam parca in stinca asa ca simbata intr-o bucata de 5 m pe 5 m am sapat asa vreo 4 ore cu sapita a mica tinid cont ca mai aveam si crini si irisi  si clopotei si lupini si alte alea puse pe acolo .. asa ca ieri am efectuat o hodina de zile mari de vreo 3 ore iar azi imi ling ranile adica besicile de la miini
e soare e frumos si de poimiine in co   .. ma duc iar pe coasta la taiat maracini in acest co ..

sicamin

Fetelor ,luatio mai incet cu lucrul ,ca asta nu se termina niciodata.
Eu dupa o saptamana de tratament ma simt ...mult mai rau .Am inceput sa nu mai vad,iar dupa radiatii am dureri si mai mari de cap. +ham .Am o pauza de sarbatori si imediat dupa ,incep iar. De lucrat in gradina doar sotul ce mai face cate ceva ,ca eu doar ma plimb.

flordel

Sica, imi pare rau ca nu te simti bine, poate dupa Pasti s-o mai schimba situatia, cand oi termina cu sedintele. +hug
Am sa ma rog pentru tine, nu se stie, poate ma aude.

larisa

  Sica,de multe ori chiar si plimbatul iti poate face bine.Relaxeaza-te si bucura-te de tot ce ai in gradina ,de la flori si pina la ....ginganiile ,pe care de multe ori nici nu le bagam in seama.;vezi partea plina a paharului,cu mult ,mult optimism.Sanatate multa

einsteinitza

Sica, imi pare rau sa citesc ca nu te simti bine, poate e si vremea asta aiurita care accentueaza lucrurile. Sper sa iti fie bine si sa te refaci repede, iti doresc multa multa sanatate!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Sica, sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate! Toti iti sintem alaturi cu un gind bun!

Eu am ajuns astazi de la tara dupa un concediu de 5 zile. Sint rupta de spate, insa fericita ca am putut sa-mi ud florile. Peste 2 saptamini merg iar. Abea astept....

claude

Sanaatate, Sica, tine-te tare!

Eu deja incep sa manifest sindrom maniaco-depresiv dupa atata stat in pat!   +ham  Tot timpul tipa cineva la mine ca stau prea mult ridicata  :-\  Au dreptate, dar nu reusesc sa ma controlez, cand ma asez in pat ma simt ca pe patul unui fachir  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia


geodezia

salut natiune o caldura ca in mijlocul lui iulie ma pitesc pe al umbra .. cu toate cele dupa mine ... cald prea cald


Rux

Sica ,multa sanatate si sa treci cu  bine si de hopul asta.