Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

adevar ai grait macinare de nervi

ani

Buna ziua! eu sunt in vacanta si intru mai rar. Aseara am fost pe faleza, Dunarea este pana la chei, a intrat foarte putin in zona joasa, nelocuita a orasului. La Galati nu mai stiu ce este daca nu merg la serviciu. Sper sa treaca si hopul asta.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Rux

 Ani ,vacanta placuta si  optimism maxim!

einsteinitza

Ani, concediu placut, e bine ca n-ai probleme.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

saraci oameni apucai si eu de dimineata sa vad ce e pe la dunare pe acolo .uf saracii oameni

gabi_gabriella

Ani, vacanta placuta ! Bine ca al tine nu sunt probleme
Si eu sunt in concediu de joi :) , deabea astept !!!

vernil

Concediu placut, dragelor! Sa va distrati si sa va odihniti!

sicamin

Buna dimineata! Cam innorat la noi dar inca nu ploua .
Copncediul placut fetelor !

Ionela

Buna dimineataaaaa!!
Vacanta placuta si sa reveniti cu bine acasa ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Bună dimineaţa!
Azi mă întâlnesc cu Geodezia. ;)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Ma miram eu de ce lipseste  Geo azi  :D :D :D
Distractie placuta Pene  ,iar la Geo sa rezolve cu bine treburile  ;)

einsteinitza

Geo s-a dus sa o vada pe Pene si in plus sa mai faca cateva fire albe ;D ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Eu cred ca ii vor disparea perii albi in raiul de la Pane ;) Abia astept istorisirile ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Geo nu a apucat sa vada raiul lui Pene ca s-au intalnit in fuga ,dar am inteles ca e rost de baut sampanie  :D . (de la Geodezia) 8)

gabi_gabriella

Vernil, Sica , multumesc .Maine e o zi cumplita -impachetatul, dar apoi ...deabea astept :)

Ionela

Quote from: sicamin on July 07, 2010, 03:48:04 PM
Geo nu a apucat sa vada raiul lui Pene ca s-au intalnit in fuga ,dar am inteles ca e rost de baut sampanie  :D . (de la Geodezia) 8)

Va sa zica s-a terminat cu perii albi ai Geodeziei?? S-a dat Rontzi pe brazda si a uitat jurnalismul??

Gabi, sa ai o vacanta minunata si sa te bucuri din plin ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Neata .A uitat a uitat de jurnalismul dar cu suspine .da tot e bine ca au tabarit pe verisoara care era la romano-americana in Bucale sa se mute la Vest la Timisoara ( nu cu transfer ci iar in anul I) eu fesei la Bucale dadui examenul la pedagogie il luai si ma intorsei acasa Ma intilnii cu Pene ne cunoscuram ne placuram facuram schimb de buruieni si balararioare .Vreme frumoasa .Perii albi inca persista pina vad confirmarea ca Rontzi asta ma maninca de vie cind se pune in pat si zice ca o doare lingureaua .Si trebe sa o descos si sa o bibilicesc pina aflu eu oful ei .Da acu daca se duce si vara-sa la Timisoara totul va fi OK

Rux

Bai ,Geodezia ,ai un stil de acum imi vine sa ma sui in masina si sa poposesc la tine sa ne cunoastem .. esti cumva din Timisoara ? de la  linga ?

sicamin

Buna dimineata! Ploaie am avut azinoapte ,iar acum vad si putin soare.Sa speram ca va fi o zi buna.
Rux ,Geodezia nu e din Timisoara (as vrea eu sa o am langa mine  ;) ) ,e din Gorj ,dar avand fetele la Timisoara ,poate ne vom intalni  vreodata .

geodezia

Ehe ce stiti voi . .Eu m-am indragostit de Timisoara cind weram studenta si jucam handbal la facultate veneam des in Timisoara Atunci in studentie am vazut si Brasov si Cluj si Iasi si Suceava  ca faceam si sport ca lesinata si ma duceam si la olimpiadele pe materii economie contabilitate filozofie . E si Timisoara a ramas asa de suflet .Mai ales parcul Rozelor am facut multe poze .si mai era un parc pe linga facultatea lu fie-mea ceva cu copii .MA ce frumos era ca aveau si un trenulet .PE urma imi placea acolo la catedrala in centru mai ales libraria aia ma era fantastica si acum am vazut-o acum 3 ani la inscrierea lu Vas tot frumos cu multe carti de de -abia mu scos fetele din ea  .Fata de Craiova noastra care numai blocuri stinga dreapta . nu stiu m-a fermecat pe mine Timisoara .Acum  sunt si stranduri multe eee ce mai viata voi acolo sunteti asa ca afara in occident Ma pacat cu guvernanti astia ca nu ies din birouri sa vada ce tara frumoasa avem Sper sa ajung pe acolo Cu VAs nu am avut probleme ca sa fiu nevoita sa vin la o chelfaneala mica sau sa o string de git ca nu invata iar eu  nu o sufoc cu dragostea parinteasca ca isi iese repede din pepeni Ca de ce e mai rarut este mai dragut .Ca acum cind a venit acasa o nebunie a prins casa viata .

ati

Buna dimineta tuturori
Vezi geodezia noi pe timpul acela de ani 80 "dormeam " noaptea an parcul  Rozelor mamaaaaaaaaa ce frumos era  ::) ;)
Ce nas ancerca anca odata numai Agneska cred ca mar toca  :D :D :D
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

Da Ati si acum imi suna in urechi chitarele

sicamin

Buna dimineata! In sfarsit nu a plouat si azi e un soare frumos ! Voi lucra in gradina  ca iarba ma asteapta  ;D
Sa aveti si voi mult spor !

penelopa

Bună (sper  :)) să fie dimineaţa, că azi m-am trezit cu faţa la cearceaf! :(
Afară iar e'nnourat,
Buruienile m-au încălecat.  :(