Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

da violet ce are?
crezi ca ma depresez prea rau?

einsteinitza

Ce-i cu Pene, de ce spunea ca ziua nu-i prea buna?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

VIOLETU' se zice ca are si o latura  incitanta !!!! ;) :D

gentiana

Quote from: einsteinitza on April 20, 2010, 12:13:35 PM
Ce-i cu Pene, de ce spunea ca ziua nu-i prea buna?
s-ar putea sa aiba mult de lucru
zicea de nu-s ce evaluari si alte parascovenii de astea
o avea si ea auditul pe cap

einsteinitza

Atunci ii tinem pumnii si ii uram mult succes, sa aiba o zi foooarte buna.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Nu stiu ,parca asa auzisem

Ionela

Pai daca "unii" auditati sunt pe dinafara, cum sa primeasca un raport favorabil??

Violetul e culoarea culorilor... Maximul elevarii spirituale ;) Daca va place teoria cu chakrele, o sa-l gasiti asociat cu chackra suprema, Sahasrara (parca asa se cheama). Neaparat  imi cumpar haine violet... poate ajuta :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Sunt frumoase, mie imi place mult violetul.Am si cizme :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

violetu' asta, mi se pare mie sau aduce un pic spre mov, se zice ca la baza curentului ( trend) ar sta o motivatie a elenei udrea !!!!  ;D ;) :D :-*

gentiana

Nene Costeo"mov" e doar o nuanta de violet.destul de urata dupa parerea mea(varianta spre rosu)
dupa cum stii violetul e o culoare secundara,un amestec dintre albastru si rosu...si in functie de proportie apar nuantele
eu prefer nuantele spre albastru
hm.....eu am un intreg segment de haine violet bine inteles cu incaltarile asortate
nebunie mare
iaca ca m-am apucat sa fac teoria culorilor ...........

Ionela

Flori ce mai are cizme cu violet :D :D :D Ca asa si le-a ales, nu ca am tinut eu sa i le cumpar neaparat violet :D :D :D :D Deocamdata anul acesta toata lumea s-a hotarat sa ii cumpere hainute de aceasta culoare. A primit de ziua ei rochie, pelerina, haina de strada... si accesorii pentru par asortate. Evident, fara sa fi vorbit unii cu altii :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Probabil ca totusi exista o tendinta.Si atunci au aparut multe lucruri violet prin comert.Si eu am cumparat cizmele anul asta, deci sunt acum in moda. ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Printre multe  alte "bucurii" zilnice, mai am şi bucuria de a fi pus la înmuiat tuberculii de dalii .......... de duminică  :( şi acum nu pot să-i plantez. :(
Păi, dacă nu se opreşte ploaia asta, risc să se înnece embrionii de dalii. ;D

einsteinitza

Scoate-i si tine-i la intuneric.Cica nu tine mult ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

la mine la servici ,acu' vreo12 ani, o doamna mai in varsta ,si-a luat niste haine mov ,era si pe atunci in trend si  sotu' auzise niste lucruri nu tocmai placute despre culoarea mov si  a apostrofat-o : cum poti sa porti asa ceva ,ma faci de ras in targ, ea repede  a raspuns : e lila ,draga .
va rog luati-o ca pe o gluma, fara intentie sau adresa

sicamin

Pene ,la tine sant doar embrioni de dalii  :D dar la mine au crescut de vreo 10 cm lastarii si la dalii,dar si la gladiole ,canna. Nu pot baga sapa in gradina ca e ud tare. :'(.

Ionela

Nene Costeo, o fi fost culoare pentru subrete, dar daca-i eleganta? Plus ca exista atatea nuante... Sa vezi lumina unei lampi care scoate 400 nm :o :o :o  Zici ca asa ceva nici nu exista pe planeta ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

simonaelena

Quote from: penelopa on April 20, 2010, 01:01:09 PM
Printre multe  alte "bucurii" zilnice, mai am şi bucuria de a fi pus la înmuiat tuberculii de dalii .......... de duminică  :( şi acum nu pot să-i plantez. :(
Păi, dacă nu se opreşte ploaia asta, risc să se înnece embrionii de dalii. ;D
Io n-am pus niciodata daliile la inmuiat. Le pun direct in pamant si maaaama ce faine se fac!

penelopa

Da' mă Simo, dar tuberculii mei de dalii (de alea şmechere de la Bakker  ;))au ieşit stafidiţi rău din iarna asta.
Aşa m-au sfătuit fetele, să-i pun la hidratat. :)

costieanuconstantin

Quote from: Ionela on April 20, 2010, 01:12:18 PM
Nene Costeo, o fi fost culoare pentru subrete, dar daca-i eleganta? Plus ca exista atatea nuante... Sa vezi lumina unei lampi care scoate 400 nm :o :o :o  Zici ca asa ceva nici nu exista pe planeta ;)


aveti grija ,sa fie totusi de putere  mica ,altfel sunt un pic periculoase pt ochi si piele >:(

gentiana

Quote from: Ionela on April 20, 2010, 01:12:18 PM
Nene Costeo, o fi fost culoare pentru subrete, dar daca-i eleganta? Plus ca exista atatea nuante... Sa vezi lumina unei lampi care scoate 400 nm :o :o :o  Zici ca asa ceva nici nu exista pe planeta ;)
care subrete?
violetul e pt episcopii catolici
culmea elegantei  in lumea modei e sa poti purta rochie violet,mai ales nuantele intense
sunt foarte putine femei care pot purta violet cu adevarat,lila,violeturi mai pale mai reusesc ,dar violetul cobalt  e greu de purtat
nici cele foarte blonde nici cele foarte brune nu-l pot purta si sa le se potriveasca
asa ca...........

Ionela

Asa ca bine ca nu-s nici blonda nici bruneta ;)  Tre' sa imi fac si inima in flacari violet la avatar.... :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Mai, cei cu violetul ...  :D nu-s care regina purta violet si era innebunita dupa barbati, de orice varsta, eu stiu ca de aici vine asociatia culorii cu alte alea ... nene Costeo, de la o vreme nu te recunosc...

Ionela

Vernil, eu cred ca nenea Costea a vrut sa ne apere cavalereste onoarea, disociindu-ne de categoria reginei cu pricina  :D :D :D Desi ne place violetul ;) 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

dorinas

Quote from: penelopa on April 20, 2010, 01:22:55 PM
Da' mă Simo, dar tuberculii mei de dalii (de alea şmechere de la Bakker  ;))au ieşit stafidiţi rău din iarna asta.
Aşa m-au sfătuit fetele, să-i pun la hidratat. :)
Pene la cat a plouat in ultima vreme se hidratau direct in pamant saracii. :D