Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: penelopa on April 16, 2010, 11:55:40 AM
Azi nu mai plouă şi chiar a ieşit soarele.  :)
Deabia aştept să   smulg buruienile dintre  flori să nu mai râdă Vio de mine. ;)

lasa, Pene, ca rasul face bine, alunga stresul si supararea, mentine tonusul facial ... te face sa vezi viata in roz. Daca vrei, iti cumpar ochelari de soare cu lentile roz ... sa te binedispuna  :D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Ieri mi s-a adunat barbatul de pe drumuri
aseara eram prea obositis i n-am retinut decat ca m-a cadorisit cu o clematita alba....gladys nu mai stiu cum
azi  ajunsa acasa am descoperit cu stupoare ca ma cadorisise cu o clematita,2 paeonia,cateva panere de impasientas de gradina,petunii,banuti rosii,primule-ciubotica cucului,mixandre si verbine violet cu miez alb
Asta la o uitatura larga ,trebuie sa ma hodin si sa iau la puricat casa si gradina ca parca am mai vazut ceva

Ionela

Vad ca l-ai educat bine ;) ;D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

L-am luat educat,de cand il stiu eu i-au placut florile si faptul ca eu ma bucur atata de mult cand le primesc il face sa fie mult mai atent  la achizitionare

stefana

Gladys Picard, nu? Adica asta
Am vazut si eu la Ninas la florarie ::) Fericiti cei cu gradina (da' si ce de munca au :D )

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

Stefana da Gladys Picard,alba si cu dorul petalelor usor rozii si cu staminele roz
Am una alba batuta,dar vad ca s-a gandit sa-mi ia si una nebatuta,o sa fac o noua "gasca " de clematite intr-un alt colt  al gradfinii.le-as grupa pe cele 2 albe si cele alb cu roz si mai am una roz pal
sa le fac pe zone si pe culori
ce zicetzi?
eu insa dupa paeonii sunt lesinata
daca gasesc si grena sunt un om fericit

irina

o sa pozez si eu etichetele celor de la floraria de aici si vi le arat ;D

gentiana

Cu ani in urma am incercat sa fac rost cu greu de la cei de la Simeria,o data cu o magnolie alba care a decedat extrem de repede(si a mai fost si extrem de scumpa)
Cred ca de acolo mi se trage nebunia cu clematitele si desi am vreo 15-16  sunt mereu nepotolita(daca aia de la simeria imi vindeau una obisnuita ,probabil nu mai ajungeam asa pofticioasa :D)

costieanuconstantin

vio, cred ca aseara ai fost si esti in al noulea cer, au batut vasluieni,copii si sotia au venit un pic nemultumiti , in schimb au laudat fair-play-ul suporterilor vasluieni !!

irina

buna dimineata
o zi buna tuturor si spor la treaba sa aveti
eu nu cred ca o sa merg la gradina ca la noi iar ploua, offffffff

einsteinitza

Te rog nu o trimite spre mine, ca am multe de facut :D
Buna dimineata, aici nu ploua,  chiar  pare destul de bine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Bună dimineaţa!
Lasă, Irina, că ploaia face bine la flori ...... şi la ten! ;D

doina

Buna dimineata mushuroi  :D
Si la mine este nor dar macar e bine ca nu ploua .
Astazi am mester acasa , imi izolez partea de jos a balconului , nu cred ca vreti sa vedeti cum arata sufrageria mea .....

sicamin

Buna dimineata! In sfarsit vad azi putin soare  :D si ma bucur mult ca poate mai reusesc sa fac si eu ceva lucrari prin gradina. Dar poate mai fac si o vizita ( in pauza ) la expo ,ca iar avem o expozitie de flori la Mall in parcare. :D
Sa aveti o zi insorita!

vernil

Semnez si eu condica, chiar daca mai tarziu. Am stat in gradina de la 8 dimineata  :D

Ionela

Buna dimineata (dupa nu stiu care fus orar) :D :D
Timid se arata soarele si la Iasi ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Azi a fost in sfarsit o zi placuta si la noi. Credeam ca nu se mai opresc ploile.

doina

Buna dimineata !
Mie-mi bate soarele in geam ( si ma deranjeaza cand stau la calk , dar doar vre-o juma' de ora  ) dar afara este destul de racoare .
Sa aveti o duminica placuta .

sicamin

Buna dimineata! Si eu am soare dar cam racoare. Mai tarziu plec la expo sa-mi mai clatesc ochii.

vernil

e miezul noptii, nu pot spune decat noapte buna, dragilor, sa aveti un somn linistit! Vedeti bine ca eu nu am inca somn ... bantui pe aici, alaturi de alti cativa useri si guesti ... cuvantul asta, guesti, seamana putin cu gasca ... nu credeti ?












Ionela

Eu va zic buna dimineata :D :D Numai ce m-am uitat la Sleepless in Seatle si cred c-o sa ajung eu sleepless in Iasi! Cate se mai intampla pe-aici, mi se face parul cret! :o :o
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Eu blonda, tu creata  :D ;D hai ca se pune de un coafor ...

Ionela

Pe bune iti spun, Vernil, asa mi-am dorit eu sa fiu creata... incat practic mi se indeplineste dorinta! :o :o
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8