Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Deci, Buna Dimineata!  :D
Io nu stiu de ce sunteti morocanosi. Avem o vreme de parca se apropie Craciunul! Dar la orizont e Pastele... Deci bucurati-va. Daca n-o sa avem ceapa verde sa facem drob, vom face caltabos... Unde-i problema?

:D

sicamin

Chiar asa Ozi ,si drobul si caltabosii sant buni :D ,dar fiecare in sezonul sau.
Sa aveti o zi frumoasa ,ca la noi inca e bruma  ;D

Fleurf

Buna dimineata!
Daca la tine e bruma Sica, la mine "ninge ca-n povesti/ vremea e de sanius......" asa ca un caltabos ar face parte din decor  :D  :D

gentiana

 :D si o "galbioara" fiarta asezonata?
Fleur am ajuns la birou si am vazut ca cineva mi-a "tuflit" o frunza de la streptosi,sa o tai si s-o pun in pamant?

Fleurf

O tai bucati mai mici Gentiana, le plantei si le acoperi cu ceva. Vezi in albumul meu la strepto ca e unul cu inmultirea prin frunze.

vivi23ro

va rog un vot pt o prietena, e important sa se dea enter nu vote

http://photocontest.babystages.ca/en/vote/ballot.php?photo_id=156370
intra pe link-ul de mai sus ca sa votezi pentru angelo gabriel si cand ajungi pe pagina iti scrii adresa de mail si dai enter.
dupa accea te uiti in inbox-ul tau ca iti vor trimite un mail de confirmare dai clic pe adresa si gata.
mail se primeste numai prima oara se poate vota zilnic

ozimandias

'Neata!
Sa aveti o zi cu soare!

sicamin

Buna dimineata !Avem si noi un pic de soare ,dar pamantul inca e inghetat  ;D
Sa aveti o zi frumoasa de primavara  :D

stefana

Lalelele mele din balconul de la servici au pamantul inghetat bocna (cu toate ca le-am infofolit cat am putut: si ziare si folie cu bule si covoras vechi pe sub ghivece). Sper sa supravietuiasca, totusi!

mihail

..o bucatica de polistiren expandat,ar fi fost mai bun,dar mai gros.

Fleurf

N-au nimic Stefana. Bulbii de lalele rezista la inghet si vor inflori frumos. Am avut si eu intr-un ghiveci niste bulbi de care am uitat si a ramas toata iarna afara ghiveciul iar acum le-am vazut rasarite.

gabriela jalba

Buna dimineata!!! S-a mai incalzit. Sint -5. O zi mohorita,dar sigur azi am sa mi-o fac frumoasa ca am de umblat la flori ;)
  Sa se incalzeasca si la voi !
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

simona72

buna dimineata.la mine cred ca vine craciunul ca tot orasul este alb.ma gandesc de unde gasesc brad dar asta este o alta poveste. ;D

ozimandias

'Neata!
la noi ninge intr-un mare fel... Oare pana cand?

myky

pana cand o vrea :D
'neata! :-*

ozimandias

Atata zapada n-am dat de pe masina de sase ani, de cand o am...Nu mai pot cu zapada... nu mai pot...

:(

georgette

Buna dimineata!
Deci eu ma duc sa-mi  caut brad si sa mi pun colinde ca sa intru in "atmosfera  momentului" ! :D :D :D

sicamin

Si mie i-mi trebuie brad  ,ca ninge cu fulgi mari si totul e alb in jur . :o
Sa aveti o zi frumoasa si speranta ca vor veni si vremuri mai calduroase ! :D

gentiana

Daca suntem la capitolul brazi io vreau unu alb sau unu albastru(cu tot cu radacina si cu ghiveci)
asa-s io mofturoasa si mereu vreau "luna de pe cer"
le ziceam aseara colegilor ca e timpul sa ne pregatim de petrecerea de sf de an,nu de Pasti     

ati

Buna tuturori
Si la noi fulguieste 
Si eu  deja voiam sa fac amenajari an gredina  dupa cum se vede mai trebuie sa astept asa se pare  :'(
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

myky

Quote from: ati on March 11, 2010, 01:56:00 PM
Buna tuturori
Si la noi fulguieste 
Si eu  deja voiam sa fac amenajari an gredina  dupa cum se vede mai trebuie sa astept asa se pare  :'(

cum, doar fulguieste?
la noi e de sanie.

sicamin

Si la noi ninge in continuu  :o

myky

cica pana la ora 20.00
o sa-mi infloreasca,, crinii in punga

sicamin

Myky ,am avut si eu niste crini (parca Regali ) si am pandit o zi cand a fost un pic mai cald si i-am pus in gradina. Era cald dar ploua  ;D ,oricum a fost mai bine ,decat frig si zapada. :o

myky

cred ca ii pun in ghiveci anul asta.
i-am cumparat cu 4 lei (2 bulbi), super ieftini si rosii, acum 2 saptamani, a fost imposibil sa-i plantez, au deja tija de 10 cm.