Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Gentiana mii de scuze te rog ! Nu stiu de ce am inteles ca fumezi  ???
Poate de unde am eu o problema cu fumatul. ;D (fiul meu de 17 ani fumeaza deja si nu gasesc nici o metoda sa-l dezvat :'( )

simonaelena

Lasa Sica, daca vrea se dezvata singur!
Avem un prieten de familie al carui fiu la varsta de 12-13 ani fuma din greu. Acum cateva zile il ia taica-su la intrebari sa vada cat mai fumeaza ala mic    ( ca batut n-a vrut sa renunte :) ). Raspunsul m-a lasat "masca" : Tati, eu m-am lasat de fumat  ???

vivi23ro


gentiana

Quote from: sicamin on February 05, 2010, 10:23:58 AM
Gentiana mii de scuze te rog ! Nu stiu de ce am inteles ca fumezi  ???
Poate de unde am eu o problema cu fumatul. ;D (fiul meu de 17 ani fumeaza deja si nu gasesc nici o metoda sa-l dezvat :'( )
sa-l trimiti la munca pt ca sa aiba bani de tigari!(cand o sa vada cat de greu se castiga banii ,se lasa sigur)
io nu las pe nimeni sa fumeze in casa la mine(dupa aia pute ingrozitor si io trebuie sa aerisesc,sa scot covoarele,sa spal perdele ,draperii,pernutele decorative si husele de la canapele si fotolii sa fac curatenie generala ,spaland pereti,tavan si parchet)
de ce sa muncesc io atat
precizez de la inceput ca nu se fumeaza(scrumierele la mine in casa sunt pe poste de vase de aranjamente cu ghiocei si alte flori mici si daca vor musai sa fumeze ii invit in curte
la job tocmai sunt in confenctionarea afiselor cu "fumatul interzis" si sagetile pt locul de fumat

simonaelena

Quote from: gentiana on February 05, 2010, 12:14:22 PM
la job tocmai sunt in confenctionarea afiselor cu "fumatul interzis" si sagetile pt locul de fumat

Ca veni vorba, avea Pene mai demult niste sageti........ ;D

gentiana

ok o momesc pe pene sa-mi sageteze colegii care fumeaza(degeaba le zic io ca ar trebui sa li se impute  costurile cu zugravirea peretilor,cu spalatul hainelor colegilorsi cu cosmeticele;cand le-am zis ca le fac un deviz aproximativ au inceput sa rada)

doina

Quote from: GetaV on February 04, 2010, 08:13:23 PM
Eu abia astept sa ninga iar si sa mai tina gerul pana la sfarsitul lui faurar :o :D
Dorinta ti-a fost indeplinita  ;D , iar se anunta cod galben de ninsori in sud....

GetaV

Pene am de gand sa-mi fac si eu o rocarie miniaturala ,asa ca vezi ce pietre arunci :D
Stiam c-o sa-mi sariti la gat, dar eu sunt fericita  (sotul meu a zis ca daca mai ninge sa nu mai vin acasa) :D :D :D :D

GetaV


myky

Quote from: GetaV on February 05, 2010, 06:04:55 PM
Pene am de gand sa-mi fac si eu o rocarie miniaturala ,asa ca vezi ce pietre arunci :D
Stiam c-o sa-mi sariti la gat, dar eu sunt fericita  (sotul meu a zis ca daca mai ninge sa nu mai vin acasa) :D :D :D :D

si fiica?

GetaV

Ea este nascuta  :omaine ,deci ii place iarna

myky

Quote from: GetaV on February 05, 2010, 08:41:52 PM
Ea este nascuta  :omaine ,deci ii place iarna
si cand conduce?
la multi ani!

GetaV

Si ,nu s-a plans pana acum ,si merge pana in Pipera zilnic.

ozimandias

Quote from: GetaV on February 05, 2010, 08:41:52 PM
Ea este nascuta  :omaine ,deci ii place iarna
La multi ani!!!!
Varsatoare... nu ai grija ei, razbeste singura peste tot, nu?

Acu' revenind la iarna... nu am mai vazut trotuar de muulta vreme. Cred ca e mai periculos sa megi pe jos decat cu masina. Macar soselele-s dezapezite... Cu ce le-or fi dezapezit de au gasit plumb si DDT in zapada... ei stiu. Dar macar vezi asfaltul.

Si ca e 00.00, sa va zic si buna dimineata. Ca mine sunt sub cod galben. Slava domnului ca nu-i portocaliu.
:D

PS: si mi-am adus aminte... daca mai tine mult iarna cred ca nu mai am masina. Acu' cateva zile era atat de inghetata, incat cand am tras (cu multa putere) de portiera, am rupt ghederul  ;D. Iar acum o saptamana-doua, cand sa bag benzina, nu era chip sa desfaci clapita aceea, ca atare am bagat o cheie, a sarit si vopseaua, iar azi am vazut ca nu se mai inchide bine clapita... Cu Dumnezeu inainte.
:D

cara

neata buna!

de azi sunt dadaca la Mihnea pentru fix o saptamana.

daca nu ma vedeti doua-trei zile consecutiv, urcati-va-n masini si veniti cu pedala la blana! inseamna ca m-a cocosat micutul.  :D

la 4 luni, cand am mai stat cu el era un ingeras. amu vrea plimbat, distrat, jucat. si nu oricum. la fiecare 10 minute alta pseudo-jucarie: un borcan cu piulite, un breloc legat de un tub de hartie, un pet cu fasole, o cutie de carton cu agrafe de par.

ideile mi s-au cam terminat in doua zile pregatitoare, va rog veniti cu idei, ca altfel raman fara plante, mi le jumuleste pe toate si nu mai am de unde va da butasi.

e de groaza pruncul cu florile: cum le prinde cum chiuie razboinic si le ataca. mi-a smotocit yucca, mi-a rasturnat euphorbia milii (s-a prins, cumva, ca pe aia nu-i de pus mana  ::) ), mi-a apucat hoya de plete.... tulai, doamne, imi ruineaza culturile...   :D

Ella


penelopa

Buna dimineata!
Sub cod galben, vant usor turbat si lipsa fulgi de nea, gugustiucul canta in bradul meu. :P

vivi23ro


liana

Buna dimineata! Iar viscoleste ....m-am cam saturat de iarna....si eu care credeam ca daca nu suntem sub incidenta codului galben scapam fara omat >:(
Mie imi place iarna, dar de asta m-am cam saturat, mai ales ca mi-au inghetat toti bulbii pe care ii aveam :'( :'( :'(
Poftiti de va incalziti

ozimandias

Quote from: cara on February 06, 2010, 07:24:08 AM
la 4 luni, cand am mai stat cu el era un ingeras. amu vrea plimbat, distrat, jucat. 
Deci asa-s toti, nu?  ::)
Cand sunt mici... te cuceresc si odata pusa mana pe tine... Of... Doamne...
:D


sicamin

Buna dimineata! Am terminat deja cafeaua si beau ceaiul de la Liana. :-*
La noi ninge asa frumos ,cu niste fulgi mari de zici ca-i ...iarna adevarata. ;D

vickylucia

Bună ziua! La Iaşi cerul este acoperit, dar nu ninge şi nu este prea frig. Eu mi-am băut cafeaua, dar o s-o degust şi pe a Lianei, pt că e prea ispititoare ;D O zi bună să aveţi! :)

georgette

Quote from: cara on February 06, 2010, 07:24:08 AM
neata buna!

d

ideile mi s-au cam terminat in doua zile pregatitoare, va rog veniti cu idei, ca altfel raman fara plante,
Deci Cara: ii dai hartie colorata ,reviste vechi (daca mai ai..) si i dai voie sa le rupa..chiar daca face pe jos mizerie sta cuminte in loc si si face de treaba cu ele...
bafta!

Nicol Caloian

Quote from: GetaV on February 05, 2010, 08:41:52 PM
Ea este nascuta  :omaine ,deci ii place iarna
La multi ani pentru Scaietel! Sa-ti traiasca si da-i un pupic si din partea mea.

Nicol Caloian

Quote from: cara on February 06, 2010, 07:24:08 AM
neata buna!
................
ideile mi s-au cam terminat in doua zile pregatitoare, va rog veniti cu idei, ca altfel raman fara plante, mi le jumuleste pe toate si nu mai am de unde va da butasi.
..................
- din doua tuburi de carton (de la hartia higienica) legate intre ele cu o banda de hartie in forma de 8 ii faci un binoclu....
- piese de lego din cauciuc. Nu se poate lovi dar faci turnuri pe care o sa adore sa le rastoarne.
- coperti de dosare pe care le pui deschise, ca un acoperis, in care sa parcheze masini sau sa-si culce animalutele
- daca in camera lui ai o masa (de dimensiune normala) o acoperi cu o panza mai mare (fata de masa  ::) ) asa incat sa ajunga pana la dusumea si i-ai facut o "casa" numai pentru el in care sa se ascunda

mai vrei?