Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Ati ,tratamentul tau cu usturoi e bun  :D. Eu ma bucur mult ca si la fiul meu ii place mult usturoiul si-l manaca aproape in fiecare zi.

penelopa

Interesant mic dejun, Ati!  ;)
La serviciu, însă, nu se poate servi un astfel de mic dejun.  :(
La birou însă, aş încerca având în vedere că sunt cu 2 bărbaţii: unul ardelean şi unul corcit oltean-muntean (Corcodel)  ;D

Nina

Da, zapada e destula, dar nu ne deranjeaza, e buna pentru agricultura, protejeaza culturile de ger, gerul este " inamicul numarul 1 ", trei zile la rand au fost - 21"C, foarte neobisnuit pentru zona noastra.

ati

Pai Erwine cand ami vine de lucru atunci mars afara din atelierul unde sunt minim 25 de grade  :)dar sa sti ca parca p e clienti astia atunci ai apuca  asa ca nu am ce face  dar si le taxez fii sigur care  nu are rabdare pana ce vine un pic de caldura  ;)
Stii Draga Sica cand nu uit mai bag si eu cate un "cic "de usturoi
penelopa si tu nu te lasa daca barbatii aia nu vor  fai lor numai un tratament bun  ;D ;D ;D ;Dia zilnic cate 2-3 bucati vezinumai cum se vor obisnui si ei sau daca fac haz ia antreaba le ca ce cred ei miros mai bine dupa cateva tuici fiarte  ;DEu asa mai scap de la cate o lucrare la cei fitos ai spun nu va suparati nu erati programati la ora sau la data de si eu am mancat usturoi pai cum sa ma bag an masina dumneavoastra scumpa sa miroase a grajd  ;D
Dar sunt la care nu prea le pasa asa ca nu scap de ce trebuie facut  si asa safu tot ma cearta  ;)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

gentiana

ce urat vb tu ,Pene ,despre minunatul tau coleg Corcodel!
Insinuezi cum ca ardelenii papa usturoi,io stiu de slana,pila si ceapa :D

ati

Draga gentiana
si usturoi   
Ardeleni folosesc foarte des mai ales iarna cand este sezonul de taieri de porci
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

penelopa

Mmmmmmmda! Azi n-a fost dimineaţa bună pentru nimeni.  :(
Eu am încercat să v-o înveselesc cu nişte bănculeţe dar, dacă n-aveţi chef nici de râs nici de vorbă ............ treaba voastră.  :(
N-am decât să vorbesc şi să râd de una singură. :D

ps. parcă nu mai aveaţi loc de mine în ultima vreme :o

vivi23ro

unde s banculetele?de unde concluzia asta cu ,, nu mai e loc,,?

penelopa

Quote from: vivi23ro on January 28, 2010, 03:44:00 PM
unde s banculetele?de unde concluzia asta cu ,, nu mai e loc,,?
.. la Bancuri.  ;)

Claudya

hai ca mai facut sa rad  :D :D
cica unde sunt bancuriile? iar raspunsul  ;D  la bancuri   :D

ozimandias

Quote from: penelopa on January 28, 2010, 03:33:19 PM
Mmmmmmmda! Azi n-a fost dimineaţa bună pentru nimeni.  :(
Si presimt eu nici ca nu vor mai fi in curand dimineti bune.... vorbind asa, la general...

E un haos peste tot. Nu-l simtiti?
(in tara, am vrut sa spun, nu pe forum)
:(

vivi23ro

sa sti ca ai avut bancuri bune Penelopa ca i le am spus sotului si a ris on line ;D

myky

Quote from: penelopa on January 28, 2010, 03:33:19 PM
ps. parcă nu mai aveaţi loc de mine în ultima vreme :o

parca suferi de paranoia

simonaelena

Pene, ia si tu usturoi de la Ati, locatia de la Gentiana, ceva tehnici voodoo de la Cara si poate rezolvi problema  :D

gentiana


gentiana

Quote from: ati on January 27, 2010, 11:19:18 AM
Draga gentiana
si usturoi   
Ardeleni folosesc foarte des mai ales iarna cand este sezonul de taieri de porci
draga ati  cum si io mi-s ardeleanca (chiar daca sunt in pribegie) zic io ca le mai stiu
zau daca tin minte sa fi mancat slana cu pita si cu usturoi(usturoiu il puneam langa carnea de porc la pomanan porcului)

simonaelena

habar n-ai cat e de buna!
nu ma lasa colecistul ca as lua vaccin antigripal din asta toata iarna!

vivi23ro

daca nu era cu usturoi poate era cu ceapa zdrobita intr un stergar? ;D

simonaelena

Taci ispita, ca ma ai pe constiinta!  :D

gentiana

poate ! ;D ...may be the students!

gentiana


simonaelena

ispita fiind Vivi cu ceapa ei! Daca vad ceapa nu rezist si o maninc. Si dupa aia mi-e raaaaaau!

gentiana

io pap ceapa rosie.........de fagaras! :D
si  dupa aia insa stau cu bidonul de apa langa mine

simonaelena

Io pap ceapa rosie de Sibiu  :D Si ar trebui sa dorm langa fantana dupa aia  >:( Da' nu ma las, sa vedem care pe care!

gabriela jalba

Salut!!!!
Aaaa!!!! am ajuns bine,totul e ok,e super,am mult de povestit,ma strduiesc sa fac si poze. Sintem 6 pe laptopul asta si toti vor sa sa-l frece nitel. Te puup!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=