Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

cara

ok, deseara mai fac o cafea. cand simti mirosu-n nari sari din pat!  ;D

Ella

Multumesc multumesc, da nu-i prea mare deranju'?

penelopa

Neaţaaa!
Băi, sor-mio, aroma cafelei tale n-a prea ajuns la nările mele că sunt cam înfundate şi la ora aia dormeam cu sforăituri  ;D  (deci, nu sunt o adormită dar la ora 3 noaptea serveam lăpticul căţeluşilor  şi le încălzeam pătucul  ;))

cara


doina

Buna dimineata  ;D , abia acum am ajuns si la cefenea ........
Sa aveti un sfarsit de saptamana excelent

simonaelena

Buna dimi.....seara!
Imi cer iertaciune, insa toata ziua am trebaluit, bibilit, inmultit si transplantat violete. Cara ti-a mai ramas putina cafea? E buna si rece!  :-*

Ella

Te servesc eu, cu placere! :-*
Este proaspata si aromata.  ;)

simonaelena

Multumesc, Ella! Foarte bune cafeluta! :-*
Acum pot sa trec la inventarierea violetelor, ca am descoperit ca am o gramada de dubluri. Sper numai sa nu ma prinda Mos Nicolae trebaluind  :D

cara

brrrr......

de doua ore stau pe-ntuneric!  >:(

m-am speriat de mi s-o zbarlit pleata cand am vazut la stalpul electric flacari de 1 m

amu m-am luminat, am facut cafeaua pentru ella, da vaz ca-ntre timp a baut deja....  ;D

noa, imi iau ceasca de ceai si sed langa voi

Ella

Multumesc!  :-* doua cafelutze le duc, dar nu mai mult, ca-mi cresc "tensiunile"   ;D

doina

Da' un ceai adormitor n-aveti ?
Nu's ce se intampla de ceva timp ca ma trezesc des noaptea  :(

cara

daca vrei sa dormi bine noaptea, iti recomand schimbarea buletinului:

cand scria in buletin ca am 25 de ani, dormeam dusa. amu, dorm max 4-5 ore pe noapte. deci, de vina e buletinul!

sicamin

La ora asta nu mai beau cafea ,dar de bucurie ca am iar net. (upc s-a cam jucat o saptamana si ne-a lasat fara ) beau un vin fiert si-l pandesc pe mos Niculae  :D. Intre timp mai citesc si ce ati scris voi si am vazut ca e cam mult asa ca m-am apucat deja. :o

georgette

Quote from: cara on December 05, 2009, 09:03:32 PM
daca vrei sa dormi bine noaptea, iti recomand schimbarea buletinului:

cand scria in buletin ca am 25 de ani, dormeam dusa. amu, dorm max 4-5 ore pe noapte. deci, de vina e buletinul!
Aha deci buletinul e de vina?Io il tin cam ascuns...problema mea este alta: cum sa fac sa ma trezesc!
sa pun buletinul pe noptiera? :D :D :D

doina

Buna dimineata tuturor  :D
Se pare ca a functionat , daca am aflat cine se face vinovat de problemele cu somnul , am dormit toata noaptea .......

penelopa

Bună dimineaţa!!! ............ şi, măi Cara, la mine buletinul are efect invers: dacă mă uit în el, nu mai dorm toată noaptea iar dacă adorm, am coşmaruri.  :D

cara

iegzista solutia distrugerii buletinului! da-l la catei sa-l rontaie!   :D

sicamin

Buna dimineata! Sa aveti o zi frumoasa si sa nimeriti la vot pe cel mai bun! ???
Cara de ce vrei sa faca indigestie saracii catei ,rontaind la buletin ? :D Cesant ei vinovati ca timpul trece ,si noi la fel?
Pentru azi "distractie"

gentiana

Quote from: penelopa on December 06, 2009, 08:29:41 AM
Bună dimineaţa!!! ............ şi, măi Cara, la mine buletinul are efect invers: dacă mă uit în el, nu mai dorm toată noaptea iar dacă adorm, am coşmaruri.  :D
incroapa-l madam !
poate face pui si aia nefiind clonati sigur sint mai tineri.te alegi cu 2 pui de buletin de 20 de ani!
io reusesc vesnic sa-l ratacesc cu gratie(azi a trebuit sa intorc masina si sa mai scotocesc o data in casa sa am cu ce vota ,ca tembelii aia nu ma lasau sa votez cu carnetu de shofer..........."mama lor de hotzi" ca sa parafrazez un cantautor)

ozimandias

Buna dimineata!
Am nevoie de o tona de cafea. Se ofera cineva?
:D

Ella

Eu! tu cafea si eu ceai  ;)
Vine...ai prins-o?  ;) :D :-*
'neata!

Ella

Nu, n-ai prins-o...ii deasupra Atlanticului, vezi ca-i fierbinte. ;)

:D :D :D

ozimandias

Staaai... ca acu' inot, ajung imediat la malu' cafelei!
Chiar o tona mi-ai trimis? Eu am glumit... :D


ozimandias

Quote from: ozimandias on December 07, 2009, 07:18:00 AM
Buna dimineata!
Am nevoie de o tona de cafea. Se ofera cineva?
:D
Da' 50 de vodca da cineva?
;D