Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Nu-i dimineata,dar nu conteaza,nu?
Vroiam sa va arat ce se mai serveste pe la nunti. Caruta de bani cred ca vi-o inchipuiti alaturi ,da ? ;D
De gustoase erau ,nu zic nu ,mai ales unele ... dar aspectul era demential .   Per total nu am putut sa fac poze ....se intelege de ce . Desi erau unuii care nu s-au sfiit..iar in farfurie am luat cu masura. Ce a mai ramas pe  masa la  bar  am uitat deja ,desi as fi dorit sa le gust.Mai ales. +dns

Rux


einsteinitza

Arata bine! Te-ai distrat!
De aia nu dai pe la gradina =)) :x
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

E..am recuperat ceva ,ceva. Poate la vara ,mai mult.
Am gresit rubrica.Poti sa o pui la mine in gradina?

einsteinitza

Nu am cum sa o mut cu poza vizibila. Fa o noua postare acolo si eu o sterg pe asta
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

lasa-o lasa-o ca imi insenina dimineata amindoua postarile frumoase frumoase

einsteinitza

O las, dar sa o puna si la ea, doar asa accept! ;D :D E o poza minunata!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Dragele mele si dragii mei,

Apelez la voi intr-o problema umanitara. Ma adresez tuturor iubitorilor de animale si in special de pisicute.
In aceasta seara, cand am ajuns in fata blocului am gasit o cutie in care am gasit 5 pisoiasi.  Cred ca au cam o luna si jumatate - 2 luni, ochisorii inca nu s-au inchis la culoare (sunt inca albastrii). Sunt curati si este evident ca au fost aruncati dintr-un apartament.
Toti sunt foarte frumosi: 3 pisoiasi sunt negri si 2 negri inspicat cu galben. O sa le fac poze in seara aceasta (aparatul are bateriile la incarcat).
Nu am putut sa-i las in strada, i-am luat in casa macar sa-i hranesc. Au mancat cu totii si acum dorm, mai putin unul tarcat care se joaca cu mainile mele in timp ce tastez. Sunt foarte prietenosi, cred ca se descurca sa bea laptic singuri.
Eu am 2 motani in casa care sunt destul de batrani si mai putin prietenosi (chiar agresivi din pacate cu noile animale pe care le-am  mai adus in casa), de aceea nu ii voi putea tine (oricum nu as fi putut pastra 5 pisoi chiar daca nu aveam nici unul).
Va rog din suflet, daca sunteti interesati de un pisoias sau o pisicuta sau cunoasteti iubitori de animale care ar oferi o sansa unor sufletele curate ma puteti apela fie aici fie la 0721.50.95.64.
Ajutati-ma sa le ofer o sansa la viata!

anasstasia

Din pacate nu am putut sa-i pozez bine pentru ca sunt niste jucausi si nu stau locului o secunda:
1.

photo uploader

2.

image hosting over 10mb

3.

adult image

4.

free pic

5.

windows 7 screen shot

geodezia

Neata mama de cind nu s-a mai scris pe aici ploua ploua vreme de toamna incet incet se aramesc pomi si se scutura frunzele ..mai vreau citeva raze de soare ca asa bine le merge la plante cind e un pic de soare acum se prind cel mai bine hibi si alte floricele
am luat niste seminte de la piata in primavara ca erau ieftine 1 ron plicul si am tot pus si am tot pus o parte au rasarit altele nu si tot asteptam eu sa rasara sa infloreasca una care urca m-am gindit ca e cobbea ca am pus vreo 2-3 plicuri si tot asteptam cind colo mi-a rasarit nu o sa va vina sa imi credeti suzana cu ochi galbeni waw incerc sa prind floarea asta de vreo 4 ani am cumparat-o si de la bakker rasad si de la starkl a mers ce am mers si pe urma se topea
asa ca acum am noroc de ea ca barza chioara de ii face d-zeu cuib adica nici nu  am stiut ce este acolo si creste creste si ce ma observat ca daca a stagnat toata vara acum de 2 saptmaini s-a umplut suportul si a facut si 2 floricele asa ca sunt tare bucuroasa ca e asa frumoasa
promit poze
am fost ocupata ca am primit de la dl  Gomej niste minunatii de hibi si cara la vase si la pamint de mi-am deselat spatele asa ca nu am mai pozuit nimik dar promit poze
pe alta parte aseara cind sa merg la cotetul porcilor sa iau pamintul ce credeti alta catelusa de aia cu dinti pe afara au aruncat-o iar la mine in gradina doamne mi-au mincat sufletul am fost asa suparata ca iar m-am impiedicat de lanturile de la cotet si iar trinta pe burta uf ce or avea oamenii astia cu mine saraca era si ea speriata si eu suparata tremura toata vorba lu matuse-mea care de care va fereati .. of nu stiu ce sa ma mai fac cu oamenii astia
plus ca pisica schioapa de care ma rog de vreo 3 ani sa se imprieteneasca cu mine mi-a adus frati lui Itic pisoiasul salvat de sf Maria mare adica vreo 3 asa ca va dati seama ce este iar la mine pe batatura vreo 9 pisici iar ma da afara din casa d-l Pipi cu pisoii mei cu tot

larisa

Geo .tu esti ...de ,,,,coma :D :D :D :D
Daca  D-l Pippi nu te-a dat afara pina acum,nici de-acum nu risca ,ca de ...vine iarna ,si are nevoie si el de un sufletel pe linga dinsul,sa-i tina de cald si de urit ;) ;)

geodezia

sa il vezi cum sta in pat si se urca aia 3 mici pe el rid de lesin c a pin acum nu a iubit pisoi ala mic mic e de coma cum sare si el si se bucura pe linga noi ca sta cu noi in pat si sforaie era cit un degt cit l-a salvat d-l Pipi din pod acum e cit palma la o luna macar vede si topaie se urca si el in pat si sforaie la urechea mea si se freaca de mine de ureche

einsteinitza

Buna dimineata cam pe la pranz! Bine v-am regasit, desi vad ca sunteti hai hui inca! Ori va luptati cu inceputul de an scolar! Sper ca aveti roade bogate si gradini de toamna luxuriante! La mine deja e jungla! +ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

la mine jungla ca au crescut rosele sunt gheranita pe miini pe ochi pe picioare nu mai vorbesc nici nu stiu ce sa le fac anul asta mi-a crescut si murul fara ghimpi de a trebuit sa il tund e jale ce este si la mine
na am reusit si eu anul asta sa prind vreo 10 rose care prin galetile cu nisip prin fata casii aruncati la oha si am udat ca de ce sa fac si eu seara ud la flori si am pus vreo 10 creci si in lutul din vale din gradina pe sub un mar vad ca vreo 3 au deja frunzulite si ailalti sunt inca verzi doar o creaca e uscata asa ca semne bune are si mina mea sa invat si eu sa prind
na acum io haplea am pus linga aia din fata casii inca citiva sa vad daca se prind si peste iarna acolo daca nu reiau experimentul si pun in primvara cind oi tunde rosele
mama ce bucuroasa ma fost cind am depsitat ca se prinsesera
unul are bococel format ca asa am vazut ca sunt prinsi ca era sa ii jumol cind ma jumulit buruienile
sunt asa bucuroasa de numai

einsteinitza

Eu am scapat de murul fara ghimpi! Face frcte frumoase dar fara nici un gust. Se facuse urias dar fructele erau fara parfum! Ce bine ca ai reusit cu rozele,se pare ca fiecare zona are metoda ei care merge cel mai bine. Ce ai reusit sa inmultesti?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

graham thomas sirosu urcator variegta de bologna si summer song si unii luati de pe la poarta de la niste femei de la stoina tot englezesc dar violaceu spre mov culoarea la floare
ai fi surprinsa citi englezesti vechi sunt prin curtile femeilor batrine na pacat ca nu pot opri masina sa iau de la fiecare
am agatat si unul roz de pe la poarta

geodezia

neata ploua mocaneste dar macar e cald si nu va da bruma a anuntat Busu ca va ajunge la plus 27 grade duminica ce bine
am dat pufucu alb adica pisoiul alb mi-a povestti stapinul ca e tare cuminte a miorlait pina i-au pus vas cu nisip si s-a dus cuminte si civilizat sa faca nevoile acolo
ma bucur ca a nimerit bine uf am fost asa trista cind l-am dat dar e pe miini bune
baiatul respectiv are o fetita si a vrut sa ii faca o surpriza cica numai cu el in brate a stat si il tin in casa .. ma bucur tare mult pentru el

einsteinitza

Nu imi vine sa cred ca a si venit toamna, a trebuit sa culegem nucile deja, vad ca si merele de iarna sunt gata, am de lucru cu ele maine. :-\ mai voiam putina vara!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

lasa ca pina duminica se fac 27 grade asa ca la munca nene stai calma ca au anuntat ca nu va fi zapada decit dupa 1 ianuarie
eee iti mai aduci aminte comenzile de la lotum si petrovici care ne-au venit dupa 1 ianuarie emotii tema disperare si acum sunt bine ok toti trandafiri aia numai frumsueti multam Es  sa te faci bine un gind de bine de la mine pup

einsteinitza

Multumesc, mereu ai o vorba buna!
Nu stiu zau cum e cu caldura, ca tare miroase a toamna! Parca a fost prea scurta vara anul asta! Dar imi place si toamna, sunt niste culori..si o lumina placuta, piezisa...
Da, ce tevatura si ce spaima cu trandafirii aia! =)) dar eu am invatat ceva din experienta asta, ceva ce poate nu aveam cum sa aflu altfel. Ma refer la pastrarea lor si la rezistenta pe care o au! A fost o lectie!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Sa inteleg ca singurele ramase  in viata sunteti voi doua ... Majoritatea a decedat sau ce se intampla pe forumul asta ? Miroase cam dubios pe aici , parca vad vulturii cum se rotesc deasupra .  

Hai sa mai miscam ceva in zona , zilele urmatoare fac o prezentare pentru Indigoletta , trandafirul supermov si super florifer care nu e deloc mov si nu e nici florifer  .  :D  .  Poate se trezesc macar spiritele din cavou  ca pare ca s-a transformat in CimitirMush  ... :D

Si mai am niste super-mega-ultra englezesti care au ajuns la niste talii gigantice dar pe care ii pastrez pentru ultra-mega-galacticul meu blog . Dar ceva poze inrudite o sa fie postate si pe aici , si un cavou poate arata frumos , nu ?


anasstasia

Haahahaha, hai ca mine m-ai trezit din morti. Astept prezentarile.

geodezia

puschea pe limba ca ma asteapta o operatie nasoala si am patit si o treaba urita ca mi-au fost furati niste bani asa ca sunt tare suparata ...nu ma mai supara si tu Schnuppe  asa este cu indigoleta am luat-o si eu anul asta in sfirsit si nu sunt  multumita deloc de ea poate dupa ceva ani se va face frumoa

anasstasia