Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Buna dimineata! Nici gladiolele mele nu au rezistat furtunii ,asa ca le-am taiat si pus in vaza  +dns. Ploua si acum ,dar linistit,asa ca e mai bine ca s-a racorit putin.
Ionela ,bine ai revenit ! :-* :-* :-* +hug

penelopa

Bună dimineaţa! .......... Ionela, altădată să ne dai raportul când mai pleci   ;D 

Geodezia, uneori, în we pic din picioare seara, aşă că net ..... în somn! ;)

Ati, ragazzo, de-acum, îţi vei creşte "ciudăţeniile" direct sub cerul liber! ;)

Ionela

Quote from: penelopa on July 26, 2010, 09:38:45 AM
Bună dimineaţa! .......... Ionela, altădată să ne dai raportul când mai pleci   ;D  


Sa traiti, am inteles ;) :D
Quote from: sicamin on July 26, 2010, 09:33:55 AM

Ionela ,bine ai revenit ! :-* :-* :-* +hug

Sica +hug :-* :-* :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Rux

Ati ,sa-ti fie de bine .. si sa ai succes!
Ce culoare ziceai ca au trompetele mele ,via  ..tu .. ? rosii sau  portocalii ?
Mersi !

geodezia

Aha Rux vreu si eu rosii ca roz duble am eu  NEATA ploua si la mine asa mocaneste de toamna ce ma bucur ca a trecut caldura ca imi zicea cineva zilele trecute ca s-a anuntat in august ca vreamea se racoreste asa ce ma bucur
Ati, dragule Ciao ma che faci tu an Italia ai parasit muma de tara Romania si ai dat-o tu pe macaronari Nu de alta da poate o dau si eu in curind pe alte tari mai calde .No io credo ca e multo bene e multo felice per decizzione  .  DA ce ai facut te-ai dus la munca sau ai plecat cu florile exotice cu tot .nu de alta da noua cine ne mai da cite o exotisma ? oricum asa cum spuneam mai sus felicitari pentru decizia luata indiferent care este ori la munca ori definitiv

Rux

Buna Geo  ... da cred ca rosii am .. nu stiu ca inca nu au facut flori .. si cred ca anul  asta zic pas .. dar iti pun la inradacinat ca de acuma am doua ;D

vernil

Bonjour, mes amies! Que faitez-vous aujourd'hui ?

geodezia

Bien,bien cher Vernil . Et toi tu que fait cest aujourdui? Cum e vremea pe la tine ? Rux dear am vrut sa iau de la gommer berkonigen si arata in poza ca e rosie ,dar vad ca Monica nu ne mai da nici un semn Ce o fi patit ? i-a trecut raceala ca era racita rau cind am vorbit ultima oara cu ea ? am facut alta comanda de abuti si de brug la Abel dar vad ca nu imi dau nici un raspuns or fi in vacanta nemtii sau o sa faca livrari in toamna depinde de  cite plante au prinse .sunt curioasa ca am comandat numai primavara la ei dar toamna nu .este prima data cind fac comanda toamna la ei. Hei musuroi ce ati mai comandat la bakker ca eu am comandat multi bulbi ca aveam de recuparat de la ei vreo 4 mil de la plantele care mi-au murit de anul trecut. Domne seriosi olandezi nu ca sieberzul rominesc nu cel ungar Cel ungar mi-a dovedit ca este serios . LA Bakker le-am facut scris ce plante mi-au decedat si mi-am recuperat banii prin comanda noua de bulbi . sa stiti ca gladiolele de acu 3 ani luate din comert cu ambalaj de olanda (nu bakker sau sieberz) sau dovedit dupa 3 ani a fi salbatice sau facut mici  mici si un crem asa cum avea bunica mea acu vreo 30 de ani Nu stiu daca si zazania de la sieberz se va face asa dupa 3 ani ar fi pacat ca a inflorit asa frumos  Ma tem si pentru experientele mele cu bulbisorii de gladiole ca ma trezesc cu sutee de gladiole din alea salbatice  Draga Rux astept cu dragvesti de la infloriciunea ta de brug. eu ca sa le fac sa imi infloreasca anul asta am prepus din lastari si astia mi-au facut flori ca asa pina la anul imi dadeam sufletul lastarii prepusi infloresc in acelasi an spre toamna daca ai lastari prinsi acum o sa -ti infloreasca dar sa aiba vas mare sa se dezvolte .Succes

Rux


DanaT

Buna dimineata mai pe pranz asa... de la un poaspat intors din concediu... ce pregateste poze si poate are timp si de cateva povesti de prin munti. Frumosi au mai fost... Doar concediul putin, ca de fiecare data de altfel...

penelopa

Te aşteptăm la "şezătoare", DanaT, să ne povesteşti ce-i mai văzut prin lume!!! ;)

DanaT

O sa dau iama in gradina lui Claudiu, acolo imi place cel mai mult...
Masivul in care am fost, Rila din Bulgaria, m-a surprins foarte placut prin varietate. A fost un lucru care insa mi-a lipsit fata de muntii nostri -  mirosul pajistilor. E parfumul meu preferat si probabil si din cauza altitudinii mai ridicate acolo mi-a lipsit.

PS: Astept sa se deschida florile de la o hoya noua... Mama, lunga asteptarea, de cativa ani bibilesc la ea, plecand de la un butasel... Cand m-am intors din concediu am gasit-o cu bobocii mari, mari... Sper zilele astea sa o fac si pe ea vedeta...

Ionela

Dana T, cred ca te-ai intors cu desaga plina de povesti ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

ati

Dragii mei va multumesc foarte frumos gandurile bune deja ami lipsesc cei de acasa si plantele mele dar nu am avut de ales sa umplut paharul de basescu si boc pana aici si per ca nu am suparat pe nimeni.
Am un net foerte slab deocamdata si sunt si cam pierdut an spatiu dar cand ma voi stabili am sa va relatez de toate .
An privinta plecariii mele sper sa fie definitiv.
Va doresc o zi minunata

:-* pe toti
Attila
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

Ionela

Buna dimineata tuturor!

Ati, mereu ma bucur cand primim vesti de la tine. E normal sa te simti pierdut in spatiu cand faci o asemenea schimbare. Te inteleg perfect. Si din punctul meu de vedere s-a umplut paharul :( Am ajuns sa ma bucur de... petul pe care l-a incasat in scafarlie >:(
Sa fii sanatos si sa auzim numai de bine! :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Ati, sa-ti mearga bine, sa ai ce iti doresti acolo, si sa ii duci si pe ai tai langa tine cat mai repede.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Buna dimineata  +hug
Ati , iti urez si eu sa te acomodezi repede pe acolo si sa-ti mearga bine  +hug

penelopa

Dragul nostru, Atti, nu-ţi mai face probleme şi cu noi că, dacă nu mă supăr eu care la "prezidenţiale" m-am declarat fun Băsescu  :( ....... acum şi "paharul" meu s-a revărsat! >:(
Bucură-te de şansa pe care ai avut-o, iar dacă nu te vei putea adapta, noi te aşteptăm cu drag  "acasă"  :-*

vernil

Buna dimineata! Sa aveti o zi plina de bucurii! Stiti ca am trecut de jumatatea verii ?

einsteinitza

Hai mai Vernilo nu-mi strica cheful >:( >:( E vaaaara! Nu vreau sa stiu cand se termina.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Ehei, salcamii sunt infloriti din nou ::) Se zice ca vom avea o toamna luuunga +dns
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

simonaelena

Quote from: penelopa on July 27, 2010, 08:47:08 AM
....................................eu care la "prezidenţiale" m-am declarat fun Băsescu  :( ....... acum şi "paharul" meu s-a revărsat! >:(

Hi,hi,hi, sa zic acum..... vezi, ti-am spus eu?  >:D ;)

penelopa

Băi, Simo, ştii că sunt căpoasă şi până nu văd ..... nu pipăi, nu cred!!! ;D
Dar, de acum , ADIO mers la vot  :( ........... nici pentru tata!  Mai bine plantez o floare! ;)

Rux

Vezi Pene ,tocmai asta e...  si eu pana acum am avut aceasta atitudine... zicind ca nu merita .. in principu raman la aceiasi parere .. dar incep sa ma indoiesc ca totusi este ceea mai buna varianta ,pe viitor . Ca atunci cei ce vor vota  vor fi foarte putini  si de obicei (din ceea ce simt eu ...)nu vor gandi ca mine ... ca sa nu zic altfel

einsteinitza

La mine sunt cu boboci toate magnoliile ??? +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro