Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

diana

Quote from: stefana on June 24, 2010, 10:27:37 AM
Ai dreptate, Simona  :-*. Tre' sa caut sa revad La vita e bella al lui Roberto Benigni.

Chiar ca merita revazut, Ştefana!  :-*

sicamin

Buna dimineata ,asa cam pe la pranz  :D .Azi fiind o zi mai frumoasa ,cu putin soare si zi de sarbatoare (sinzienele), am avut zi de plimbare .

geodezia

E de-aia vazui femeile cu florile alea galbine in miini .Azi se culege sfindocul si mararul ca sa aiba miros si florile pentru ceai

einsteinitza

Sfindocul chiar nu stiu ce e ??? ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

este o planta aromatica se pune la ciorbe mai ales face niste floricele albastru -violet mici in virf n-am aparat sa va pun imagine

Ionela

Ce-i sfindocul ala?? E prima data cand aud ???
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Ionela e o planta aromatica pentru ciorbe de exemplu la mine in Dolj de unde erau parinti mei nu era planta asta dar aici la gorj este prin toate gradinile .

stefana

Google zice ca este schinduf, dar asta are flori galbui sau liliachii :)

vernil

Buna ziua! Scuze de intarziere!

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia


penelopa

Băi, "scindofu"   :D   ăsta, nu-i o buruiană  ??? , că io parcă am curtea plină de astfel de flori  :o

geodezia

sfindoc nu este buruiana cum sa fie ca creste frumos pe la noi ca un copacel cu multe ramuri asa de  o juma de metru inaltime si e plin de funze si floricele albastru -violet

einsteinitza

Habar n-am ce e, nici dupa poza ???
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

ES, e un fel de trifoias... Asa are floricelele. M-am prins in sfarsit ce e, dar de vazut tot nu l-am vazut pe viu!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Deci, e clar!   :)  N-am arbust din ăla de care zice Geodezia dar  am trifoiaşu'  de care zice Ionela. ;)

einsteinitza

Sa ma uit prin balarii dupa trifoiasul asta :o :o
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Asa ma ca trifoiu da nu e trifoi din ala mov creste ca un copacel Ma ce rau e fara foto

penelopa

Bună dimineaţa!
În sfârşit, soarele-mi scaldă faţa. 8)

einsteinitza

Da, da azi dau de patare neagra :P
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Păi, să stropim, nu? ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Neata fuse soare si se duse .vanira niste nori cred ca iar ploua .deabia se mai luminase  o tira pe aici .doamne cide iarba ca aseara din 3m pe 0.5cm am umplut sacu cu stir Sa nu ma certati ca am luat iarba aseara da matusa a adunat sfindocul si mararul si am tinit-o de vorba prin gradina . iar trebe legate riosiile si stropite ca prea sunt frumoase si e pacat de ele sa le stric taman acu

ani

Buna dimineata! Cand ma uit pe fereastra ma gandesc la locuintele lacustre... ploua, ploua, ploua!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

geodezia

D-na Ani nu mai fiti bacoviana  fiti pozitiva ca acu vine iulie si o sa ne fie dor de ploi