Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

doina

Buna dimineata !
Geodezia mi-ai facut pofta de ciuperci  :D , cred ca voi pune si eu cateva la cuptor .
Cand ajung acasa , ca acum sunt la serviciu si am inceput deja sa salivez  ;D

geodezia

ma Doinita da sa ai rabdare sa se raceasca si sa le pui otira pate de ficat cu o tira maioneza ca te lingi pe deste  si niste marar .wow imi fac iar pofta singura ca in dimineata asta baui un pahar de apa cu o bananasi iar paharul de apa si tot nu imi revin .sper pina la 12 sa ies din mahmureala

Ionela

Aha, deci champignon ai papat ;) Pui pateul de ficat peste ele in tava sau??
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

le lasi sa se raceasca un pic ca nu ai cum sa pui pateul cu maioneza in cuptor le lasi asa un sfert de ora ca se racesc repede .da daca esti lesinata de foame nu mia ai rabdare le halesti si fara pateu ca miroase de lesini .Eu iau ciuperci mai mari asa cau jumate de palma ca se string .waw lasa-ma ca parca am miros in nari

einsteinitza

Sau un pic de branza de burduf, de Napolact, ca-i mai parfumata si mai cremoasa, patrunjel cat de mult si piper, inainte sa le dai la cuptor.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata (la pranz )! dar am nimerit bine la meniul de ciupercute  :D .
Era frumos si la noi ,daca nu ar fi plouat iar azinoapte . ;D

Ionela

Buuuun! Varianta cu branza n-am incercat-o niciodata!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Ionela

Buna dimineata! Stau in dubii, dupa furtuna care ieri a trecut milimetric pe langa cartierul meu. Sa fie si astazi o zi la fel de capricioasa?? >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Bună dimineaţa, oameni buni !
Se pare că nu v-aţi trezit încă sau, dacă aţi făcut-o, dormiţi pe voi! ;D

Hai, Simo, dă-ţi drumu' la limbă că, doar cunoşti foarte bine limba TM şi nu cred că-i mai grea decât alte limbi!!!  ;)

sicamin

Buna dimineata,desi e pranzul aproape!
Ma dispera ploaia asta ca nu mai conteneste  >:(

Ionela

Pene, eu  nu-s nici treaza, nici nu dorm :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Io sunt franta de oboseala si nu am terminat de facut nici jumatate din ce mi-am propus pentru azi ... Acum, in Bucuresti, e placut, nu e prea cald, e soare, mai adie si vantul ... Vorbim mai pe seara, asta daca nu adorm tastand  :D

sicamin

Si eu sant mai obosita  decat daca as fi lucrat in gradina :D . Acum nu mai ploua nici la noi si a iesit soarele ,dar iarba e uda si mi se lipeste pamantul de incaltari. ;D

simonaelena

Quote from: penelopa on May 29, 2010, 08:38:57 AM
Hai, Simo, dă-ţi drumu' la limbă că, doar cunoşti foarte bine limba TM şi nu cred că-i mai grea decât alte limbi!!!  ;)

Mi-as da, numai ca ma tem sa nu primesc iar suturi ca ultima data  :-\

penelopa

Ştii tu, chestia aia cu şutul  :) .............. un pas înainte!! ;D

Ionela

Buna dimineata!
Romania pe locul 3 la Eurovision - a big hand for Paula & Ovi!!!  Maaaama, ce emotiuni am avut :o pana au inceput sa soseasca punctele de la romanii nostri de prin Olanda, Irlanda, Anglia, Portugalia, Spania, Cipru, Norvegia, Danemarca, Suedia, Basarabia... Cel mai mult m-am gandit la tine, Codruta :D ;) si la romanii din Basarabia :D :D :D Ne-or fi votat nu neaparat numai romanii - le-am fost recunoscatoare tuturor! :-* :-*

Mi-a placut ca a castigat Germania - nu era cea mai buna melodie, dar suficient de placuta cat sa castige. Mi-a placut ca l-am revazut dupa n ani pe seful delegatiei nemtesti - Stephan Raab (mare si nebun, a participat el insusi in urma cu multi ani la Eurovision), cantaret si realizator al unor emisiuni gen Cronica Carcotasilor pe la televiziunile nemtesti... Pe vremuri era in voga cu o piesa numita Wir kipffen (ceea ce inseamna Fumam iarba!)
Mi-au placut turcii dezlantuiti (chiar ca la caderea Constantinopolului ma simteam!) cu tot cu fata in armura si cu faiul ce-mi amintea de Luminita Anghel si Sistem (a fost un semn bun asta!) Mi-au placut enorm vocile interpretelor din Azerbajean si Ukraina. Mi-a placut galezul ce-a cantat pentru Cipru - voce, chitara, muzica si text (mai ales text!), stiu ca nu era potrivita piesa pentru Eurovision si totusi m-a dezamagit pozitia codasa pe care s-a clasat. Si in sfarsit, mi-a placut muzica lui Goran Bregovic, vocea si freza interpretului balcanic... Liubitzeeee ( ceva cu Iubito?! Sau Iubire.. in orice caz, haios momentul!)

Mai ziceti si voi ca eu tot am zis :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Eu nu mai urmaresc concursurile in care ne prezentam si noi, pe motivul ca iar nu ne baga nimeni in seama ... chiar daca meritam. Asa, daca zici tu ca ne-am clasat pe locul III, ma bucur  :D

penelopa

Nici eu nu le mai urmaresc de cand m-am obisnuit cu gandul  ca, oricum am fi si orice am face, tot la coada ramanem! :(
Locul III pentru o voce ca a Paulei Seling e prea putin.  :(

stefana

Dimineata in gradina Getei :

Si recolta de capsuni Plus viitoarea recolta de rosii cherry
Musafir cu treburi printre flori

einsteinitza

Superb.Geta, ai acolo un vis de gradina.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Stefana, nu ai nici o poza cu clematitele ei inflorite ? Cred ca are cel putin 50 de flori la o varietate  :D Si nenumarati boboci  :D Fara numar ... :D

Marmoset

Wow, GetaV, ce minunatii aveti in gradina... Iar Hibiscusul ala e ceva de vis!

Cat priveste Eurovisionul, felicitari Romaniei pentru al 3-lea loc in clasament, felicitari pentru prestatia si vocea celor doi, pacat, insa, ca au avut o piesa de 2 lei! Si ma refer strict la linia melodica! La asa voci, se putea gasi o piesa mai gandita! Din toti care-au participat la preselectia pentru Eurovision din Romania, singura piesa cu adevarat buna mi s-a parut Zero-Lay Me Down! Toate celelalte au fost in stilul zbantzuistic, shlagaros si comercial.

Favoritul meu din competitia Eurovisionului a fost Tom Dice (Belgia), singurul care merita cu adevarat sa castige locul 1! Mi-au placut serbii si grecii ca si-au pastrat liniile traditionale in piesele lor, mi-au placut si turcii, care pe buna dreptate si-au meritat locul 2, mi-au placut si danezii, dar copchilitza aia din Germania..., Dumnezeu sa ma ierte, chiar nu merita locul 1! Insa, asa cum au zis unii, in afara de voturile strict geo-politice, s-o fi considerat ca Germania nu e atat de afectata de criza si poate organiza onorabil, la anul, aceasta competitie.
Dezamagirea mea a fost profunda, per total!

einsteinitza

Marmo, de ce ai fost dezamagita, ca Eurovisionul e un concurs de calitate medie, nu ai pretentii foarte mari
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Marmoset

Asa e, Es, ai dreptate, dar mereu ma gandesc ca poate, odata si odata, piesele cu adevarat bune vor avea castig de cauza, nicidecum piese ciurli-burli cum a fost a Germaniei!  >:( >:( >:(

diana

Buna dimineata! Eu fac greva ;D, vine si ploaia...dar  ::)  mi-a placut Eurovisionul - mi-a placut Germania, a sunat bine in urechile mele... de asta cred ca e si chestie de gust!  ;)