Pages: 1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Numele populare (sau comune) ale plantelor  (Read 28746 times)
Marmoset
Roza

Bucuresti

« Reply #75 on: September 01, 2010, 03:54:58 PM »

Cheesy Cheesy Cheesy Denumirea este  "placinta poale-n brau", nu placinta cu poalele-n brau!

Ionela
Moderator

"Domnule Dumnezeu, lasa-ma sa fiu eu!"

« Reply #76 on: September 01, 2010, 04:57:12 PM »

Tulai Doamne!!!  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy  Claudiule, bata-te-ar noroacele sa te bata, pupa-te-ar nordistele si sudistele cu pasiunile lor cu tot Cheesy Cheesy Cheesy De mult n-am ras asa ca astazi Cheesy Cheesy Cheesy Dar cu moartea pasiunii alias gogosarii sa ma lasi in pace, ca m-oi face de ras la lume Cheesy Cheesy Cheesy  Nu-s adepta atzelor, dar nici a budigailor... Feri din cale cu asa bulendre Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Tot ce spui tu imi aminteste de o chestiune dintr-o carte ... Pe o plaja toate femeile erau goale. Aparu un imbracata si ce credeti? Dupa ea se uitara toti barbatii! No, asa! Deci doamnelor, sa mai sporim misterul ca ne pier admiratorii hammer Ma gandesc eu ca pasiunea se mai trezeste ea, dar curiozitatea tare greu... Roll Eyes

Cat despre placinte... hm... nu stiu de ce le zice asa Huh?

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

trandafira
Roza

Bucuresti

« Reply #77 on: January 26, 2015, 10:01:17 PM »

Am primit seminte de mustar rosu, spanac tropical , sorbaria tomentosa, etc. Nu gasesc nimic despre spanacul tropical. Stiti ceva, aveti vreo info?Din ce citesc, constat ca  mustarul RED GIANT se foloseste in salate.
 Multumesc.
gabriela jalba
Roza

PASCANI

« Reply #78 on: January 30, 2015, 07:33:59 PM »

Nu am auzit pina acum, dar m-am uitat si eu pe google si pare a fi ca frunzele de ridiche. Si cred ca se foloseste la salate. Eu folosesc si frunzele de ridiche la salate si la ciorbe.

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=
Pages: 1 2 3 [4]   Go Up
  Print  

Jump to: