concurs instant

Started by lovetulip, June 28, 2009, 09:14:52 PM

Previous topic - Next topic

lovetulip

Fiecare din noi avem ceva de daruit.Va propun sa organizam fiecare din noi periodic cate un concurs de genul celui pe care-l prezint astazi.

Daruiesc castigatorului 1 kg de miere si cativa bulbi de lalele.

Regulile concursului:

Primul care indica cum se numeste crinul din poza, va primi in maxim 7 zile premiul.
http://mimiana.sunphoto.ro/03_flori_de_primavara_2009/JMFVGSXGSVKXXETAINE

Nu va faceti probleme...toate premiile de la concursurile initiate de mine au fost primite de castigatori.

aici puteti gasi raspunsul:
http://www.bulb.com/

succes.

Marmoset

Este extraordinar gestul tau! Toata lauda pentru tine! Felicitari de pe acum castigatorului!

ozimandias

Loving Red
sau
Autumn Blaze
sau
Diabora
:D

lovetulip

sorry.  un singur raspuns e valabil.

ozimandias



lovetulip

Va dau pagina unde puteti gasi.
http://www.bulb.com/

ups...nu-mi afiseaza pagina respectiva

pas1.click profesional
pas2.click variety picture
pas3.click lily varietis

ce mai vreti?acolo cautati.  n buna.

ozimandias

Pai ne-ai mai dat-o odata  :D
La professional, alegem crini...  Pozele-s facute cu acelas aparat? Ca sa stiu daca difera culorile sau nu  :D

zi_inflorata

Sumatra trebuie sa fie, nu-i asa? :D Raspunsul meu final: Sumatra!Oriental hybrids

Nicol Caloian


lovetulip

Dupa regulile concursului,se declara castigatoare,Lore!

Fina draga cel tarziu vineri,pun coletul.Si te mai rog ceva.Voi pune ceva si pentru prietena noastra...scuze a mea nu mai este,ceva dulce poate-si mai indulceste comportamentul.Nu stii despre cine e vorba ?Hai ca-ti dau un indiciu.E vorba de tipa care anul trecut,a fost prinsa la granita cu 1 kg de heroina ascunsa in...nas.Pofta buna.

                                                                                                                                         Vio

       


zi_inflorata

Quote from: vio on June 29, 2009, 04:32:10 PM
Dupa regulile concursului,se declara castigatoare,Lore!

Fina draga cel tarziu vineri,pun coletul.Si te mai rog ceva.Voi pune ceva si pentru prietena noastra...scuze a mea nu mai este,ceva dulce poate-si mai indulceste comportamentul.Nu stii despre cine e vorba ?Hai ca-ti dau un indiciu.E vorba de tipa care anul trecut,a fost prinsa la granita cu 1 kg de heroina ascunsa in...nas.Pofta buna.

                                                                                                                                         Vio

       

Nu-i graba nasule, cat despre "prietena ta" ... sa fie cum spui tu :) , eu nu-mi bat capul


Miha, saru`mana!

lovetulip

Quote from: zi_inflorata on June 29, 2009, 06:15:54 PM
Quote from: vio on June 29, 2009, 04:32:10 PM
Dupa regulile concursului,se declara castigatoare,Lore!

Fina draga cel tarziu vineri,pun coletul.Si te mai rog ceva.Voi pune ceva si pentru prietena noastra...scuze a mea nu mai este,ceva dulce poate-si mai indulceste comportamentul.Nu stii despre cine e vorba ?Hai ca-ti dau un indiciu.E vorba de tipa care anul trecut,a fost prinsa la granita cu 1 kg de heroina ascunsa in...nas.Pofta buna.

                                                                                                                                         Vio

       

Nu-i graba nasule, cat despre "prietena ta" ... sa fie cum spui tu :) , eu nu-mi bat capul


Miha, saru`mana!


Bineee atunci am sa o rog pe nasa Stefana sa-i trimita.Ochii pe postas.

                                                                                                       Vio

zi_inflorata

Voiam sa-ti spun ca nu-mi bat capul cu povestea la care te-ai referit- nu am inteles despre ce era vorba si nici nu tineam sa stiu mai multe- asta nu inseamna ca nu trimit ceea ce doresti ( in numele tau si pentru tine) cui anume doresti tu. Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit. Ma voi achita de sarcina incredintata, parol!

zi_inflorata

Prompt ca intotdeauna, Vio! Multumesc pentru premiu! Este dulce-dulce si delicios; cat despre bulbi, voi urma sfaturile tale.

lovetulip

etapa 2.


Ozi a prezentat o floare din gradina soacrei a carei denumire nu o cunoaste.Se numeste Barba imparatului.Rasfoind albumele lui Mimiana veti gasi o a treia culoare pe langa cele din poza Anei.

Pentru a castiga 50 de bulbi de lalele si ceva dulce,va trebui sa cautati poza din albumele lui Mimiana,sa postati linkul pozei si sa numiti o a treia culoare.Regulile jocului sunt identice cu etapa 1.Succes.

aici puteti gasi raspunsul:

http://mimiana.sunphoto.ro/



bella_donna

Planta prezentata se numeste Nigella damascena = chica voinicului.

lovetulip

Conform regulamentului Miha este castigatoare.A raspuns corect si Ana dar...tarziu.Bella draga,eu stiam ca-i zice Barba imparatului.Cred totusi ca tu ai dreptate.Poate mai auzim pareri.

Miha draga,adresa o am.Dau un buzz pe mess cand trimit coletul.

                                                                                                             Vio


miha

Da...de Nigella o stiam si eu...dar nu-i stiam traducerea in romaneste... asa ca m-am adaptat pe parcurs... Mersi Vio...  :)

ELA

imi place nigella, am semanat un plic de seminte amestec (bleu+roz) in gradina ,la serviciu  si de 3 ani rasare singura...e tare harnicuta si nepretentioasa; cred ca la vara imi pun in jardiniera de la balcon!

Marmoset

Felicitari castigatoarei si Vio...toata lauda si aprecierea pentru concursurile astea cu care faci lumea fericita!