Pretul corect al pleurotusului

Started by Stefan31, April 06, 2012, 09:36:53 PM

Previous topic - Next topic

Stefan31

Astazi m am lovit de o problema care ma face sa ma supar tare. Un market la care distribuiam pleurotus vrac voia sa a mi dea aceiasi suma 8-8,5 lei kg cat l dadeam cand aveam marfa in surplus si cand cheltuilile cu utilitatile erau minime. Eu zic ca acum in post un pret minim angro la producator ar trebui sa fie de 10 lei minim,tinand cont de cheltuielile avute cu caldura etc.Daca acum nu ne scoatem oleaca atunci cand? Aici vorbesc de pretul angro pt.ca pretul cu amanuntul este bun 11 -12 lei  functie de client. An metro pretul era de 8,5lei 500g deci 17 lei kg.Adica marketul castiga mult mai binee decat cel care produce. Voi ce spuneti ? Care ar trebui da fie pretul corect la producator?

_Andrei_

La Pleurotus in Kaufland Pacurari gasesti 6.5 ron 500 gr. Si asta acum 1 luna si acum 1 sapt. Chiar daca erau loturi diferite.

daryus828

daca nu exista concurenta in zona e bine sa mentinem pretul cat mai bun. Eu la inceput am reusit sa vand local chiar si cu 15 lei vrac(asta fiindca eram singurul producator din localitate)... iar in prezent mentin pretul de 9 lei/kg

colici.bogdan

Care este pretul actual al ciupercilor pleurotus?

colici.bogdan

nu stie nimeni, in momentul actual, cat costa un kilogram de ciuperci pleurotus???

zomahar

14 lei la LIDL
12 lei la mine :)
Magazine mai mici 12-15 lei kg

colici.bogdan


orionn

cum reusiti sa le vindeti ?
mergeti la patron ? incheiati contract, sau... ?