Welcome, Guest. Please login or register.

Username: Password:
Pages: 1 ... 4 5 [6]   Go Down

Author Topic: Incalzire pe timp de iarna  (Read 58141 times)

IONUT

• Guest
(No subject)
« Reply #75 on: May 18, 2006, 06:46:51 AM »

Să nu crezi aşa tare în mitul cu " echipe cu zidari....din orice sătuc...pe sume modeste". Majoritatea sunt cu multa alcool în sânge, se mişcă în reluare, şi cer şi ban de ban, întradevăr nu cda un meseriaş bun dar oricum mulţi. De câţiva ani abia acu am dat de un meseriaş la care nu terbuie să-i port de grijă, ce mai... se mişcă de îndoaie 10 oameni de rând. Cu inima pe inimă vă spun .. întradevăr om care merită banu: pe o zi de turnat betoane mi-a luat 800000lei, dar cu 2-3 "meseriaşi normali" nu terminam într-o zi jumate două, omu nu fumează, nu bea cafea, alcool doar seara şi atunci fură un pahar.2 în fugă, ziua nici nu vrea să-audă. Vizavi de sistemul austrocasa , a spus omul meu că el şi cu un ajutor ales tot de el face un nivel într-o zi.
Apropo tot de meseriaşi , sunt echipe din Satu Mare care muncesc fraţilor nu se-ncurcă, nuştiu preţurile da se merită, mai rar oameni să muncească aşa. Oricum ieşi mai ieftin decât cu cei din Moldova - în general.,
« Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by IONUT »

IONUT

• Guest
(No subject)
« Reply #76 on: May 18, 2006, 06:51:30 AM »

Oameni buni îmi pun problema de ce se apasă toată lumea pe "încălzirea pe timp de iarnă" aşa tare că vine vara ? Oare din cauza încălzirii globale care va avea ca efet răcirea emisferei nordice ?? S-au cam decalat anotimpurile, iar vara nu mai e acea vară frumosaă de pânăacu câţiva ani.
Nu prea se-nghesuie lumea la răcirea pe timp de vară în secţiunea alăturată acesteia, că ar fi problemă de actualitate.

IONUT

• Guest
(No subject)
« Reply #77 on: June 17, 2006, 12:38:28 AM »

Având în vedere multitudunea de soluţii de climatizare care vi se pare cea mai eficientă ???  Cea full-elektrikă sau construcţie proprie (anume) ?

Radu

• Guest
Re: Incalzire pe timp de iarna
« Reply #78 on: January 08, 2011, 09:30:58 PM »

Pentru a construii o ciupercarie de cca 200mp , ce conditi imi impune mediu si directia agricola?(distante, vecinii etc.) ;D

tomi01_2000

• *
Re: Incalzire pe timp de iarna
« Reply #79 on: January 09, 2011, 11:11:25 PM »

vezi la primarie, la serviciul urbanism ce este stipulat de COnsiliul Local ca reglementare, pentru ca azi nici un oras din ROmania nu mai functioneaza la fel
Tomulescu Ionel Silviu -Jud. Buzau, Loc. Rm Sarat - spatiu de cultura actual de 60 mp
- conditii cultura naturale
Pages: 1 ... 4 5 [6]   Go Up