Main Menu

SACI PILZE NAGY

Started by IONUT, March 22, 2007, 06:42:02 PM

Previous topic - Next topic

IONUT

In aproximativ 2 saptamani merg in Ungaria sa aduc saci P-N cu tir-ul meu, ptr mine iau 5 tone. In completare pana la 22 tone  mai este o gramada de loc.
Daca este cineva interesat.. discutam.  Plata va fi proportionala cu cantitatea, daca este numai pana la mine, iar daca depaseste  .. discutam (oricum nu am e gand sa iau pilea de pe om :) ).

lukyan

#1
Ionut da-mi te rog citeva detalii despre saci :
- Cite kg. are sacul si ce dimensiuni , lungime , latime, inaltime .
Parca mar interesa si pe mine 1 tona doar asa sa vad cum iese de pe ei.
Trebuiesc conditii de incubare deosebite?

IONUT

#2
Sacii au dimensiunile: 35cm*25*50.

Docamdata oferta nu mai este valabila, poate peste o luna si ceva.

lukyan

#3
E bine si atunci si atunci cred ca am sa iau mai mult . Dar mai spunemi cite kg. are un sac vreau sa vad cum ma organizez.......si ce tulpina vrei sa iei ?

Rodica Ene

#4
liviu,
un sac are intre 22-25 kg (20 tone= cca 850 saci)
 Referitor la tulpina: eu recomand P80, Italspawn.
Nu am nici un interes sa recomand aceasta tulpina ( distribuitor in Romania este dl .Calin Cohut, Cluj), dar eu sunt multumita de productivitate, calitate, rezistenta la diferentele de parametri (umiditate, temperatura in aer).
Prietenii mei care cumpara substrat insamintat cu acest miceliu sunt la fel de multumiti.( Din ianuarie si pina acum noi toti am cumparat 400 tone substrat insamintat cu P80 si pina acum nu am avut  probleme)

Felix

#5
Quote from: "Rodica Ene"Prietenii mei care cumpara substrat insamintat cu acest miceliu sunt la fel de multumiti.( Din ianuarie si pina acum noi toti am cumparat 400 tone substrat insamintat cu P80 si pina acum nu am avut  probleme)

La modul cum se fac sacii la P.Nagy este cam imposibil sa aiba vreun client probleme :)))

Pe langa asta, P80 si HK35 sunt totusi foarte bine cotate..sa nu mai zic ca HK35 este cea mai cultivata in lume.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci