poze ciupercarie agaricus timisoara

Started by avramescu_ana, March 05, 2007, 09:53:24 AM

Previous topic - Next topic

avramescu_ana

am reusit in sfarsit sa fac niste poze.....

avramescu_ana

#1
asa arata dupa scarificare, impanzirea

IONUT

#2
Felicitari, ati facut ff frumos.

Ce reprezinta imaginea 005 ?

Atila

#3
Ma bucur mult pentru voi si sper ca rezultatele sa fie pe masura pasiunii si a bucuriei pe care o transmiteti in fotografii si mesaje. As avea o intrebare: la celula 2, cea care este in pregatire, mi se pare mie sau folositi la pereti gipscarton?

avramescu_ana

#4
005 e celula a 2-a care e in curs de pregatire...acum arata si mai bine ca am zugravit-o :)
ma bucur ca iti place, chiar am muncit foarte mult...

avramescu_ana

#5
da, hala a fost dintr-o singura bucata, noi am facut o impartire in patru, dintre care acum doar primele 2 le populam. peretii despartitori sunt cu rigips si polistiren, si vopsiti cu vopsea impermeabila clor-cauciuc.

alexcomcst

#6
buna treaba cu ciupercaria voastra .
sunt curios totusi ce tratamente ati facut si cand (tratamente chimice).
si daca intradevar compostul asta de la korona e asa de productiv. (ziceti ca l-ati luat in ce faza?)
mai bagati si voi ceva poze ...

succes in continuare

avramescu_ana

#7
Tratamente: formaldehida, dimilin, miraj, etc. Nu mai imi aduc aminte acum exact cand.
De productie o sa va spun pe saptamana viitoare ca de duminica ne apucam de cules primul val. Am luat faza 3.
O sa revin cu poze dar acum nu prea am timp...

avramescu_ana

#8
Fiind acum in pauza intre valul unu si doi, am timp sa va mai pun niste poze... astept reactii... productia a fost buna, 18% pe primul val, foarte gustoase...

Dana

#9
FELICITARI!!!
Stiu ca a-ti muncit ff mult,investitia financiara a fost pe masura...dar si rezultatele sunt frumoase!Multa putere de munca sa aveti si ciuperci cu tonele sa recoltati!

Atila

#10
sunt minunate... Se pare ca ati facut cu adevarat o treaba buna. Vazandu-le pe ale voastre, ma gandesc sa ma extind la un moment dat... si cu agaricus  ;)

alexcomcst

#11
felicitari..arata f. bine, se vede ca aveti un compost de super calitate iar munca pe care ati depus-o nu a fost in zadar...va urez mult noroc in continuare iar daca aveti intrebari nu ezitati sa-i intrebati pe baietii de aici de pe forum...intotdeauna au ajutat pe altii dezinteresat ceea ce mie mi se pare un mare lucru.

Felix

#12
Faina realizare..se vede un compost de calitate si rezultatele sunt pe masura.
Sper sa treceti de 30% :)))
Bafta maxima!
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

avramescu_ana

#13
Da, intradevar compostul a fost bun dar nu stiu ce ne-am fi facut fara cei de la Coldtech cu care am tinut legatura zi si noapte in legatura cu tehnologia. Meritul este in mare parte si al lor.
Va tin la curent cu productia pe valul doi...

IONUT

#14
FELICITARI ptr rezultatul muncii !!!  Foarte frumos, se observa ca ati colaborat cu oameni seriosi si de "meserie".\

Puteti descrie in mare tehologia folosita ? Mai ales ca in sectorul Agaricus discutiile sunt in minoritate.

Domane ajuta !