Welcome, Guest. Please login or register.

Username: Password:
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: cu ce sa incep  (Read 5921 times)

avramescu_ana

• Guest
cu ce sa incep
« on: January 20, 2007, 10:19:53 AM »

Sunt din Timisoara si voi cultiva agaricus in 2 celule de cate 250 mp cultivati. Nu stiu de unde sa incep cu vanzarea.
Ce imi recomandati? Sa vorbesc cu un distribuitor care cumpara cantitati mari sau sa merg direct la magazine?
Dispun de transport.
« Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by avramescu_ana »

Felix

• Administrator
    • http://www.TotalMush.com
(No subject)
« Reply #1 on: January 20, 2007, 02:59:41 PM »

Poti incerca ambele variante..si daca crezi ca este prea greu sa iti distribui singura produsele..poti ramane la varianta cu distribuitorul.
Ca profit nu este mare diferenta intre aceste variante...chiar daca distribuitorul iti da un pret mai mic, lucru normal ptr ca si el trebuie sa castige...nici costurile de distributie in cazul in care alegi varianta directa nu sunt reduse.
Ca avantaj in cazul in care alegi sa vinzi direct marfa este contactul permanent cu clientii si un mai bun control asupra pietii.
« Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by _Felix »
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

avramescu_ana

• Guest
multumesc
« Reply #2 on: January 21, 2007, 11:15:13 AM »

Cred ca o sa raman la ambele variante, in sensul ca voi da o parte constanta la distribuitor si ce mai ramane vom vinde direct la magazine.

Ma puteti ajuta cu o informatie sau un link cu ce avize, aprobari si alte formalitati trebuie facute pentru a fii in legalitate?
« Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by avramescu_ana »
Pages: [1]   Go Up