primordii

Started by Anonymous, April 06, 2006, 09:29:33 PM

Previous topic - Next topic

Anonymous

Scrie ca nu se pot atasa poze.Cum fac?

..Ti le-am atasat eu :)

Felix

#1
Se pot atasa...dar trebuie sa le faceti mai mici..ca exista niste restrictii de marime. In 640x480 merg fara probleme. Daca nu  va descurcati..dati un mail la mailto:namefelix@gmail.com">namefelix@gmail.com si vi le pun eu in mesaj.(lasati loc de poza (scrieti doar numele pozei acolo unde vreti sa apara.)
Bafta.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

Anonymous

#2
Frumoase ciuperci domnule Stefan, dar mi se pare mie sau difera ciupercile de pe primi 2 saci de cele de pe al treilea sac.Apropo, dar parca seamana  mai putin cu Pleurotus winter.Asa e ?

Anonymous

#3
Sacii au fost insamantati cu miceliu 2191 winter de la NUTRIMOLD.  
In legatura cu ultima poza, sacul a fost intr-o zona mai luminoasa, si reglajul apararatului foto s-a modificat.
 Multumesc administratului acestui site, pentru postarea fotografiilor.

Felix

#4
Felicitari inca o data  d-nule Stefan.. ciupercile arata foarte bine.
Din cate vad spatiul in care le-ati tinut are lumina solara directa , fara nici un fel de filtrare(opacizare), ciupercile aparand astfel ceva mai inchise la culoare, motiv ptr care intr-adevar apar putin diferit fata de acelasi hibrid cultivat in alte conditii.
De fapt acest lucru este valabil ptr orice hibrid , care, cultivat in conditii diferite de mediu,  poate da rezultate extrem de diferite in ceea ce priveste aspectul si cantitatea de ciuperci obtinuta.
"Simplicity is the ultimate sophistication" -  Leonardo Da Vinci

Anonymous

#5
S-ar putea sa ai dreptate, la asta nu m-am gandit.
Eu doar am comparat pozele de la pagina cu ciuperci cu alea puse de stefan, de asta mi s-au parut altfel.

zomahar

Incepe si la mine recolta de iarna,

primele ciupercute valul 1 P80, ZU